Alkar upisao pobjedu u Križevcima

U pretposljednjem kolu Alkar je upisao još jednu pobjedu, ovoga puta protiv Križevaca. Utakmicu su prelomili krajem treće četvrtine, te na kraju slavili rezultatom 86:68.

Križevci – Alkar 68:86 (21:23; 30:42; 54:67)

Križevci: Matoić 6, Palčić 13, Maslić 5, Čiklić 24, Jurjević 11, Jakoliš 6, Kapusta 2, Marković, Prstec, Kapelari, Fodor, Čusek 1.
Alkar: Mikulić, Boban Jo. 4, Modrić 19, Vitali 10, Boban Ju. 2, Gaurina 4, Žitko 29, Perajica 9, Kanaet 7, Buzolić 2,

Križevci su ovu utakmicu morali odigrati u znatno oslabljenom sastavu. Naime, Davor Konjević ima ozljedu šake, Tomislav Maslić je igrao iako se i on bori sa sličnom povredom, Dino Palčić se tek oporavio, a Filip Palac je već neko vrijeme izvan pogona. Uz sve to niti Goran Fodor se nije zagrijavao, iako je bio u sastavu. Čovjek bi pomislio kako slijedi još jedan poraz od 50 razlike kao protiv Zaboka, no Križevci su još jednom pokazali zube i barem na neko vrijeme borili se s jačim protivnikom.

Prvu četvrtinu se igralo koš za košem, a poenima Roka Čiklića domaćin je imao na kratko i vodstvo. Prvih deset minuta završava trećom tricom spomenutog Čiklića, a rezultat je 23:21 za Alkar. Drugu dionicu gosti iz Sinja igraju nešto bolje, te na poluvrijeme odlaze s prednošću od  12 poena. Sjajno prvo poluvrijeme za goste je odigrao Luka Žitko, bivši Žabac, koji je ubacio 13 poena sa sto postotnim učinkom za dva poena. Kod domaćina vrijedi spomenuti Palčića koji je ostavio vrlo dobar dojam iako se tek oporavio od ozljede.

Momčad Damira Milačića se nikako nije uspjela odvojiti na osjetniju razliku u trećoj četvrtini, Križevci bi svaki put pronašli način da se vrate u igru, barem do zadnje minute te dionice kada zbog pada koncentracije dobivaju nekoliko nepotrebnih koševa. Na ulasku u zadnjih 10 minuta Alkar ima 13 razlike, te su do kraja utakmice tu prednost samo povećavali.

Kod Sinjana najistaknutiji su bili Luka Žitko s 29 poena, te Slavko Modrić koji je ubacio njih 19. U domaćoj momčadi Roko Čiklić je ubacio 24 poena, dok je Dino Palčić upisao 13 koševa. Osim igrača vrijedi spomenuti i Maligane, koji su iako u malom broju nadglasali ostatak dvorane.