Jolly stigao do vrijedne pobjede nad Zabokom

Košarkaši šibenskog Jolly JBS-a u pretposljednjem su se kolu pobjedom nad izravnim konkurentom Zabokom približili još jedan korak ka Ligi za prvaka. U posljednje kolo, u kojem Jolly gostuje kod Alkara, a Zabok je domaćin Slavonskom Brodu, ove dvije momčadi ulaze izjednačene na tablici, s time da su Šibenčani u prednosti jer su slavili u oba ovosezonska međusobna dvoboja.

Jolly JBS Šibenik – Zabok 81:71 (22:23; 47:36; 60:55)

Jolly: Gulam 6, Roso, F. Bubalo 11, Katura 5, Kozić 8, Vrlika, Surina, Mrva 6, Smith 22 p (6 sk, 7 as, 4 ol), D. Bubalo 21, Vrsaljko 2, Cinac.

Zabok: Zrnić 9, Raić 5, Anzulović 3 (3 ol), Lež 22, Vlaić 4, Črnjević 4, Marić 10 (7 sk), Lebo 2, Tuđen, Ceranja 12 (6 sk), Smolić.

Izjednačena košarka igrala se u prvih deset minuta. Momčadi su se čak 11 puta izmijenile u vodstvu, da bi Marko Raić donio gostima vodstvo 22:23 na isteku četvrtine. Domaćinima se u drugoj dionici razigrao centar Domagoj Bubalo, a Juraj Kozić mu se priključio tricom u 19. minuti za prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici (44:33). Gosti osim solidnog Petra Marića nisu imali raspoloženog igrača u ovom periodu, pa s konačnih 45:36 na isteku prvog poluvremena mogu biti zadovoljni.

Dva pick and rolla Bubala i Terrya Smitha na startu drugog poluvremena završila su zakucavanjima domaćeg centra, a isti igrač postavlja 55:41 već nakon dvije minute igre. Međutim, Zabočani se tada bude i ponajviše zahvaljujući najiskusnijem Robertu Ležu rade seriju 12:2 i približavaju se na svega četiri poena zaostatka (57:53). U posljednjih deset minuta ulazi se rezultatom 60:55, ali gosti su s četiri brza poena došli na svega pola koša zaostatka, no potom promašili dodatno slobodno bacanje i imali napad za preokret koji nisu iskoristili. Tada se domaćinima ukazao Josip Gulam i s dvije trice pokrenuo seriju 19:1 kojom su košarkaši iz Krešimirova grada riješili susret, iako su u posljednjih pet minuta ubacili svega dva poena.

Do konačnih 81:71 Jolly su predvodili Smith sa odličnim all-round učinkom od 22 koša, šest skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte, te Bubalo s 21 ubačajem. Kod gostiju se s 22 koša istaknuo Lež, a Josip Ceranja je dodao 12 uz šest skokova.