Mario Hezonja odigrao je vjerojatno svoju najbolju utakmicu u dresu Barcelone. U desetoj uzastopnoj pobjedi Barce naš reprezentativac je bio MVP utakmice uz učinak od 26 poena (šut 9/13) i najbolju valorizaciju (30) na utakmici, a vrijednost plus/minus (kako se kreće rezultat dok je igrač na parketu) bila je mu je u plusu 27.

U slavlju od 91:63 protiv La Bruixa Mario je igrao 21 minutu i za to vrijeme je pobrao simpatije 5000 gledatelja, ali i podebljao svoje ime u notesima NBA skauta dok će ovaj učinak treneru Jasminu Repeši sigurno uljepšati dan. Drugi naš igrač, također Dubrovčanin, Ante Tomić bio je solidan. On je za 18 minuta na parketu ubilježio osam koševa, pet skokova i dvije asistencije.

U današnjoj utakmici Katalonci su malo uspavano ušli u utakmicu i nakon prvih deset minuta bilo je samo plus jedan za domaću momčad, točnije 20:19. Bolja igra prezentirana je u sljedećem periodu kada je priliku dobio i naš mladi igrač. Barca je drugu dionicu igre dobila s 24:10 te je na velikom odmoru imala 15 koševa razlike.

Mario je bio efikasan i izvana i iznutra, a publiku je dizao na noge lijepim i atraktivnim ulazima i dalekometnim tricama. Također vidljiv je bio i napredak u obrani gdje je naš igrač bio zaista dobar kao i u ostalim segmentima igre. Do kraja utakmice Katalonci su odradili rutinski posao. Treći dio igre izgubili su za jedan koš, ali povratka za Manresu naravno nije bilo. Barcelona zadnju četvrtinu dobiva 15 razlike i upisuje novu pobjedu.

Uz velikih 26 koševa valja naglasiti kako je Hezonja šutirao 5/6 za dvicu, 4/5 za tricu te 4/4 s linije slobodnih bacanja. Ova utakmica sigurno je nagovještaj kako će Mario dobiti više šansi, barem u domaćem prvenstvu jer kada god dobije više minuta pokaže koliko može.

I Hezonja je nakon utakmice bio vidno prezadovoljan, rekao je da mu je cilj do kraja sezone povećati minutažu u ekipi.