Fantastični Trepalovac za pobjedu Darde, pobjede Alkara i Đure

Jučer je odigrana prva utakmica posljednjeg kola ovoga dijela prvenstva u kojoj je Kvarner rezultatom 81:76 pobijedio Osječki sokol.

U prvoj subotnjoj utakmici, koja ni za jedne ni za druge nije imala neke velike važnosti, Alkar je upisao minimalnu pobjedu u Dubrovniku. Đuro Đaković je također tijesno dobio Kiževce, a Vrijednosnice su s 76:71 pobijedile Zabok.

[rezultat id=134]

Iako utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj vidjeli smo zanimljiv susret i cijela utakmica je protekla u rezultatskoj neizvjesnosti.

Skromna prva četvrtina je pripala gostima 16:13, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 42:40 u korist domaćina. U drugom poluvremenu uglavnom su vodili gosti, no nikako se nisu uspijevali odvojiti na neku veću prednost.

U 39. minuti Ivan Mikulić najprije zabija tricu pa sljedeći napad i jedno slobodno bacanje za 76:73 u korist Dubrovčana. Željko Župić na drugoj strani slobodnim bacanjima smanjuje na 76:75. Nakon toga Dubrovnik promašuje, a Domagoj Kanaet na drugoj strani zabija svoj jedini koš na utakmici za vodstvo 76:77. Napad za pobjedu nije iskoristio Ivan Mikulić.

Kod Dubrovnika 21 poen je ubacio Maro Lučić, dok je kod gostiju najefikasniji bio Stipe Modrić s 18 poena.

[rezultat id=135]

Porazom u prošlom kolu kod Alkara Brođani su se oprostili od Lige za prvaka. U današnjoj utakmici slavili su protiv Križevaca te prenijeli dva vrijedna boda u Ligu za ostanak.

Gosti su bolje otvorili susret. Prva četvrtina je završila 14:22 u njihovu korist. Cijelo prvo poluvrijeme vode desetak razlike da bi se na samom kraju Đuro Đaković približio na pet koševa zaostatka. Na odmor se odlazi s rezultatom 32:37.

U 23.minuti domaći su konačno poveli, no nisu se uspjeli odvojiti. Igra se koš za koš. U 39.minuti najprije Ivan Svoboda bacanjima izjednačuje rezultat na 70:70. Marino Šarlija u sljedećem napadu slobodnim bacanjem dovodi Brođane u vodstvo 71:70. Ivan Svoboda ponovno vraća gostima prednost. Konačnih 73:72 postavio je novi igrač u redovima Đure Đakovića, Teo Petani.

Kod domaćina 20 poena je ubacio Teo Petani, dok je kod gostiju najviše zabio Marin Zrnić 18.

[rezultat id=136]

Kao i Brođani, i prvoligaš iz Darde je upisao pobjedu u posljednjem kolu koja će im se računati u Ligi za prvaka. Darđani tako mogu u nastavak sezone ući opuštenije i bez pritisaka dok su Zabočani pojačali konkurenciju na začelju poretka.

Zabočani su u Dardu došli pokušati pobijediti kako bi se malo odvojili od trojke na začelju. Sve do posljednje minute prve četvrtine ekipe se mijenjaju u vodstvu, a početkom sljedećeg dijela igre domaćin diže ritam i polako povećava prednost.

U 17. minuti Luka Pandurić podiže razliku na najveću prednost na utakmici (42:28), ali već za pet minuta tricama Petra Marića i Ivana Tomca Zabočani ponovno vode (46:45), a u sljedećem napadu novajlija Ivan Papac dalekometnim šutem povisuje prednost na četiri koša.

Utakmica je do kraja neizvjesna i momčadi u posljednju minutu ulaze izjednačeni. Na kraju ključne pogotke postižu Pandurić i Trepalovac za desetu pobjedu Brokera u prvenstvu.

Još jednu odličnu partiju pružio je Alen Trepalovac, za 40 minuta postigao je 20 poena, upisao čak 19 skokova, pretrpio 11 faulova i imao valorizaciju 42. Standardno dobri su bili Pandurić (22 poena, 8 as) i Mirza Hrnčić (20). Marić s 17 postignutih koševa bio je najučinkovitiji u poraženoj ekipi.