Zvezda i MZT slavili

U ogledima nehrvatskih klubova, točnije između MZT-a i Partizana te Crvene Zvezde i Budućnosti, pobjede su upisali domaćini. Zvezda je bila uvjerljiva, a MZT je slavio nakon drame u završnici. Tako su ostavili i dalje nadu u doigravanje Cedeviti, što je matematički moguće. No, realnost je nešto drugo. Teško je moguće da obje momčadi koje su jučer poražene i u posljednjem kolu izgube susrete na domaćem parketu, uz naravno uvjet da Cedevita pobjedi obje utakmice.

Crvena Zvezda – Budućnost Voli

Crvena Zvezda je sinoćnjim slavljem osigurala drugo mjesto i završnicu. Nakon početno ispitivanja snaga, brzo su domaćini preuzeli konce igre pa je nakon samo osam minuta igre semafor pokazivao 17:9. Gosti se nisu dali olako, no sredinom druge dionice domaćini bježe,prvi put, na dvoznamenkastu prednost (33:23). Savović je tek u završnici poluvremena pogodio prvu tricu za Zvezdu i domaćini su na odmor otišli s 38:26.

U nastavku gosti nisu dozvoljavali Zvezdi da prelomi susret, no pred kraj četvrtine domaćini bježe  na plus 15 poena prednosti. Činilo se tada da je pitanje pobjednika riješeno, no gosti su ponovno “pokazali zube”. Nagovještavali su tako gosti dramu u završnici, ali ipak to se nije dogodilo. Probudio se Rakočević i ubrzo su domaćini ponovno imali dvoznamekasto vodstvo te su mirno susret priveli kraju. Završilo je rezultatom 79:63 za Crvenu Zvezdu.

Najefikasniji u redovima Crveno-belih bio je Igor Rakočević sa 16 poena, a kod Budućnosti se istaknuo Aleksa Popović s 15 ubačaja.

MZT Skopje Aerodrom – Partizan MT:S

Košarkaši Partizana poraženi su nakon drame u Skopju protiv MZT-a. Ukoliko upišu pobjedu u posljednjem kolu protiv Szolnokija, Crno-beli će osigurati nastup na završnici u Laktašima. U uvodnoj četvrtini većinom su vodili domaćini. U posljednjim sekundama druge dionice gosti su preko Vladimira Lučića, koji pogađa tricu, došli prvi puta do vodstva (30:31). Susret je obilježio prekid nastao zbog semafora. Čak za vrijeme susreta nije radio jedan semafor za brojanje vremena napada.

U posljednjoj dionici su se momčadi također izmjenjivale u vodstvu. Partizan je imao minus dva početkom posljednje četvrtine (49:47). Uslijedila je zatim serija crno-belih za vodstvo 58:51, no Makedonci su uspjeli preokrenuti rezultat do same završnice (64:61). Partizan se uspio približiti na minimalni zaostatak (65:64), no Otašević je pogodio jedno bacanje za domaćine i susret je završio s 66:64 za Makedonski sastav.

Čekovski je bio najistaknutiji kod domaćina, postigao je 21 koš. Pridružio mu se i Otašević s 13 ubačaja. Kod Partizana je pak najbolji bio Drew Gordon s 18 poena.