ANGT: Mladi Vukovi treći na turniru u Kaunasu

Juniorska selekcija Cibona pobijedila je danas pariški INSEP rezultatom 71:68 i osvojila treće mjesto na Adidasovom Next Generation Tournamentu.

Nakon jučerašnjeg slavlja u posljednjoj utakmici grupne faze Eurolige za košarkaše do 18 godina nad Ludwigsburgom 69:55, mladi Cibosi osigurali su drugo mjestu u skupini i nastup u utakmici za treće mjesto. Tamo su čekali mladići s prestižnog pariškog instituta INSEP koji su skupinu A okončali iza Lietuvosa Rytasa.

Francuzi su u današnju utakmicu ušli malo bolje od svojih hrvatskih vršnjaka. U drugoj četvrtini imali su +11 (13:24), ali Cibona serijom 7-0 smanjuje na 24:28. Poluvrijeme završava malom prednošću INSEP-a (34:37), a četiri minute u drugom dijelu bile su potrebne našim momcima da ponovno, nakon uvodnih minuta, pređu u vodstvo.

Vodstvo se mijenjalo tri puta prije nego Francuzi dobrom šuterskom sekvencom stvaraju šest koševa prednosti – 46:52. Cibosi odgovaraju na najbolji mogući način, Josip Popić ubacuje dva, Mate Mandić pridodaje pet pa Cibona ponovno prelazi u vodstvo. U odlučujućih pet minuta utakmice ulazi se izjednačenog rezultata, no koševima Karla Uljarevića i Ivana Majića Cibona dolazi do najvećih +5.

Zadržali su Cibosi tu prednost do posljednjih 5 sekundi susreta kad Sekou Doumbouya nakon napadačkog skoka posprema loptu u obruč za -3 INSEP-a. U nastavku Uljarević gubi loptu pružajući Francuzima priliku za produžetke, no neprecizan šut Bathiste Tchouaffea ne pronalazi put do mrežice pa momčad Ivana Tomasa u Zagreb donosi broncu.

Još jednom je najbolji u redovima Cibone bio Karlo Uljarević, s 19 koševa, 8 skokova i 9 asistencija opet je bio blizu triple-double učinka. Josip Popić ubacio je 18 koševa čemu je pridodao i 7 skokova, a Mate Mandić je s 15 ubačaja bio jedini preostali Cibos s dvoznamenkastim brojem koševa.

U finalu turnira Žalgiris je protiv Lietuvosa Rytasa slavio 87:76, a njihov Isaiah Hartenstein proglašen je za MVP-a turnira.

Posljednja karta za završni turnir u Berlinu biti će uručena pobjedniku turnira u Beogradu koji će se održati 26.-28. veljače, a na kojem će sudjelovati i drugi zagrebački klub – Cedevita.