B Vitamini bez problema s Alkarom

Košarkaši Cedevite B svladali su u Domu sportova sinjski Alkar rezultatom 103:75. Bio je to susret 3. kola HT Premijer lige u kojem su Vitamini bili agresivnija i bolja momčad te su na kraju zasluženo odnijeli pobjedu.

HT Premijer liga, 3. kolo, 22. listopada

Cedevita – Alkar 103:75 (25:21, 18:13, 26:24, 34:17)

(Katić 17(7sk, 5ukr), Jordano 16, Matković 14– Vučić 19, Marić 10, Boban 10)

Sinjani su odlično parirali u prvoj četvrtini te se Cedevita nije uspjela rezultatski odvojiti. Prvu dionicu zaključuje Toni Katić polaganjem u zadnjoj sekundi nakon ukradene lopte. Vitamini su igrali vrlo agresivno uz dosta dobru tranziciju i generalno brzu košarku.

Agresija s dubljim rosterom brzo je došla na naplatu. Dobrom dionicom Antonia Jordana (9 poena na poluvremenu) Cedevita se odvaja na prvo dvoznamenkasto vodstvo (38:28) što je primoralo trenera gostiju, Srđana Helbicha, da pozove minutu odmora. Imali su Zagrepčani i plus 12, ali Sinjani mini serijom Markulina i Bobana drže rezultat aktivnim na poluvremenu.

Joshua Brown postiže prve poene sredinom treće dionice i to za smanjenje zaostatka Alkara na samo minus pet (48:43). No, jako dobru treću dionicu odigrao je Toni Katić koji postiže sedam poena i domaćini na ulasku u posljednjih deset minuta vode s 11 poena razlike (69:58).

Odlično otvaraju košarkaši Cedevite četvrtu četvrtinu i nakon samo dvije minute igre vode s 15 poena razlike (75:60). Toni Katić s još jednom ukradenom i “osvojenom” loptom kreira novu mini seriju i Vitamini dolaze na velikih plus 22 poenima Matkovića četiri minute prije kraja.

Rezultat više nije dolazio u pitanje pa su treneri iskoristili ostatak utakmice za davanje minutaže “onim najmlađima”. Priliku je na pravi način iskoristio spomenuti Matković (16 poena). Odličnu utakmicu odigrao je Toni Katić sa 17 poena, 7 skokova, 5 ukradenih lopti i 4 asistencije. Iako je imao 6 izgubljenih lopti, Katić je povezivao redove te je kontrolirao ritam igre u oba pravca. Antonio Jordano je također odigrao solidnu partiju sa 16 poena.

Kod gostiju je pak najefikasniji bio Hrvoje Vučić s 19 poena i 7 skokova.