BAKL liga: Brod old stars slavio u derbiju

U Brodskoj amaterskoj košarkaškoj ligi (BAKL) odigrane su utakmice 14. kola, a derbi je odigran između vodećih ekipa Trgo investa i Brod old starsa. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, uz Navigator, dvije ponajbolje ekipe u ligi.

Trgo Invest – VKK Brod old stars 79:87

Derbi je opravdao sva očekivanja, a nešto iskusniji Brod old stars na kraju je slavio pobjedu s 87:79 i to nakon produžetka. Nakon svake četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvima da bi veterani u regularnom vremenu bili bliže pobjedi.Ipak s presingom i stalnim izvođenjem slobodnih bacanja Trgo invest koji je zbog 5 osobnih pogrešaka ostao bez 3 igrača je uspio izboriti produžetak.

Naime, kod 72:69 najbolji igrač sastava trenera Mataića iskusni bivši prvoligaški igrač Damir Voloder je ubacio sva 3 slobodna bacanja te tako svojoj ekipi produžio nadu u moguću pobjedu. Međutim, u dodatne 3 minute koliko se u BAKL-u igraju produžeci ključne su bile čak 3 trice koje je ubacio Darko Pezer koji je na taj način svojoj ekipi osigurao pobjedu.

Upravo je Pezer ove zime iz Trgo investa prešao u Brod old stars te je s 29 koševa bio najučinkovitiji kod pobjedničke ekipe. Do njega je Domagoj Norac zabio 27 poena, dok sudvoznamenkasti još bili: Igor Sulić s 11 i Miroslav Dugandžić s 10 koševa. Kod poraženog Trgo investa koji je zabilježio 3 poraz sezone Damir Voloder je imao 37, Nino Bračun 13, a Tomislav Vovk 11 ubačaja. S 12. pobjedom u sezoni Brod old stars se odvojio od Trgo investa na ljestvici te u doigravanju ako zadrže vodeću poziciju mogu imati lakše protivnike.

Navigator – KK Dar d.o.o. 71:53

Na vrhu je zajedno s Brod old starsom ostao i Navigator koji nije imao većih problema s Darom d.o.o. kojeg je prema očekivanju svladao sa 71:53.

Nakon prve dionice bilo je 21:11, dok su tu prednost navigatorovci sačuvali i na poluvremenu za 33.24. Do kraja su mirnom igrom došli do svoje 12 pobjede u sezoni, dok je Dar d.o.o. upisao 11 poraz te je daleko od mjesta u doigravanju.

Kod pobjedničke ekipe je Dominik Šamija ubacio 21, a Krešimir Kolovrat 13 koševa. S druge su ujednačeni kod Dara d.o.o. bili Marko Čutić s 11 te Davor Hrga i Zdravko Aladrović koji su svaki ubacili po 10 poena.

Nina Hebrang – Geodetske usl. Agotić 71:49

Nakon vodeće 3 ekipe na sigurnom 4. mjestu s omjerom 9-5 nalazi se Nina Hebrang koja je u ovom kolu sa 71:49 svladala Geodetske usluge Agotić koji su gotovo cijeli susret bili ravnopravni tako da konačni rezultat ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu.

Nakon prve dionice bilo je 19:16 za šišmiše koji su na odmoru imali 33:29. Uoči posljednje četvrtine Hebrangovci imaju 43:37 te se očekivala zanimljiva završnica koja je izostala budući je tada Nina Hebrang posljednji period dobila s 28:12 što je bilo dovoljno za 9. pobjedu u sezoni.

Geodeti zajedno s Auto stop Pizzerijom Angello drže 7. i 8. mjesto posljednje koje vodi u doigravanje. Kod šišmiša najučinkovitiji su bili: Zvonimir Gačić s 21 i Marko Galić s 20 koševa, dok su kod poraženih Agotića najviše koševa ubacili Saša Pavelić 16 i Dejan Trifunović 9.

KK Đuro Đaković II – Stupnik Medex 54:64

Zanimljiv dvoboj odigrali su kadeti i juniori Đure Đakovića koji su sa 64:54 poraženi od Stupnik Medexa kojem je pripalo prvo poluvrijeme. Nakon prve četvrtine Stupljani su imali 18:9, a na poluvremenu 35:16.

Igrači trenera Junačka su uoči posljednje četvrtine smanjili na 47:38, ali do kraja nisu uspjeli ugroziti 7. pobjedu Stupnik Medexa koji ima i 7 poraza te se prema omjeru izjednačio s drugom ekipom Đure Đakovića u sredini prvenstvene ljestvice.

Kod sastava trenera Krištije je Branislav Čorić postigao 36, a Dražen Orešković 10 koševa. S druge strane je kod Đure Đakovića II najučinkovitiji bio Marko Karlović s 30, dok je Andro Matuško imao 8 ubačaja.

Auto stop Pizzeria Angello – Slobodnica 60:67

Malo iznenađenje napravila je Slobodnica Alligators koja je pomalo neočekivano, ali sasvim zasluženo sa 67:60 svladala Auto stop Pizzeriju Angello koja je očito u velikoj krizi igre i rezultata.

Naime, zadnju pobjedu autostoperi zabilježili su protiv Navigatora, a od tada su u 5 narednih utakmica nanizali 5 uzastopnih poraza. Igrači trenera Mandića nadali su se da će taj negativni niz stati protiv Slobodnice, ali to se nije dogodilo.

Nakon prve dionice je bilo 19:12 za Slobođane, a međutim, na odmor su otišli autostoperi s 36:32. Uoči posljednje dionice sada opet Slobodnica Alligators ima vodstvo od 51:49, da bi do kraja tu prednost igrači trenera Horvatovića uspjeli sačuvati za drugu pobjedu u sezoni.

Kod pobjedničke ekipa je Robert Čiš zabio 20, Petar Pavlović 19, a Goran Matanić 10 koševa. U ekipi Auto stop Pizzerije Angello je Slaven Soldo ubacio 25, Marko Božić 17, a Drago Miličević 12 poena.