BAKL: Navigator razmontirao Agotiće

U Brodskoj amaterskoj košarkaškoj ligi (BAKL) odigrane su utakmice 12. kola u kojima nije bilo većih iznenađenja te su postignuti očekivani rezultati. Najviše uzbuđenja bilo je u susretu između Auto stop Pizzerije Angello i Nine Hebrang koja je na kraju s minimalnih 67:66 zabilježila 8. pobjedu u sezonu, dok su autostoperi na učinku od 6-6.

Posljednji napad imala je Auto stop Pizzerija Angello, ali je pokušaj je Marka Božića za pobjedu završio na obruču. Prva dionica je s 19:17 pripala sastavu trenera Zdravka Mandića, dok su šišmiši do odmora preokrenuli na 35:31. U posljednju četvrtinu Hebrangovci ulaze s 52:47 te su 4 i pol minute prije kraja imali velikih +13. Činilo se da je utakmica odlučena, međutim, Marko Božić, Slaven Soldo i Davor Galić tricama i serijom koševa došli su egal te je malo nedostajalo da zabilježe pobjedu.

Kod Nine Hebrang je Emil Jira zabio 19, Aleksandar Duvnjak 18, a Mario Birindžić 12 koševa. U poraženom sastavu Auto stop Pizzerije Angello Davor Galić je imao 25, Slaven Soldo 18, a Marko Božić 13 ubačaja.

U ostalim susretima nije bilo previše uzbuđenja. Vodeće 3 ekipe zabilježile su sigurne pobjede. Tako je Brod old star sa 70:57 bio bolji od juniora i kadeta Đure Đakovića koji su nakon prve četvrtine imali minus od 18:9, dok je na poluvremenu bilo 40:21 za iskusnije veterane koji su do kraja mirno sačuvali stečenu prednost. Kod Brod old stars je Domagoj Norac ubacio 19, Igor Kovačević 13, a Igor Sulić 10 poena. U poraženom drugom sastavu Đure Đakovića Marko Karlović je postigao 15, Andro Matuško 14, a Srđan Ružić 10 koševa.

Trgo invest također nije imao većih problema protiv Slobodnice Alligators u pobjedi sa 65:47 koja niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Nino Bračun s 20, Davor Lulić s 19 i Tomislav Vovk s 13 koševa bili su najučinkovitiji kod Trgo investa. Kod Slobodnice Alligators su po 10 poena zabili Robert Čiš i Antun Tominović. Od ove zime pojačani Navigator razmontirao je Geodetske usluge Agotić koje je nadigrao sa 72:34. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je već nakon prve četvrtine bilo 24:8 te je do kraja bilo samo pitanje s kojom će razlikom Navigator doći do svoje 10 pobjede u sezoni.

Ponovo su se izdvojila ovozimska pojačanja Navigatora, bivši mladi igrači Đure Đakovića, Dominik Šamija s 18 i Pavle Matuško s 15 koševa, dok je Bruno Čelebija imao 10 ubačaja.U sastavu geodeta je Darko Končić ubacio 14, a Saša Pavelić 11 poena.

Košarkaši Stupnik Medexa došli su do svoje 6. pobjede te imaju isto toliko poraza i gotovo su sigurni za doigravanje što se ne može reći za njihovog protivnika dar Dar d.o.o. koji je sa 49:35 doživio 9 poraz u sezoni te je daleko od play-offa. Nakon prve dionice bilo je 8:8, dok se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Stupljana od 21:17.

Uoči posljednjih 8 minuta sastav trenera Krištije imao je 33:25 te je tu prednost ekipa iz brodskog Stupnika i Oriovca sačuvala do konačne pobjede s +14. U pobjedničkom sastavu su se izdvojili: Davorin Rupčić sa 14, Miroslav Jošić s 13 i Toni Teskera s 12 ubačaja, dok su kod Dara d.o.o. najučinkovitiji bili Zdravko Aladrović s 11 i Davor Hrga s 10 koševa.

Budući je već sigurno 8 klubova koji će igrati u doigravanju jedina dvojba su prve 3 pozicije za koje se ravnopravno bore: Brod old stars, Trgo invest i Navigator te će njihovi međusobni susreti odlučiti poredak prije play-offa te nije nevažno tko će protiv koga igrati u doigravanju.