Barcelona do pobjede preko CSKA, Nanterreu druga u nizu

U vrijeme kada je Bojan Bogdanović vodio ekipu do pobjede nad Partizanom, Barcelona je uspjela slomiti žilavi CSKA. Nanterre je u Francuskoj došao do svoje druge pobjede, bili su bolji od ekipe Budivelnika.

Barcelona – CSKA 79:70 (18:20; 35:40; 62:54)

Navarro 20 p, Huertas 16 p, Tomić 13 p; Micov 14 p, Pargo 11 p

Zanimljiva i napeta utakmica vodila se u Barceloni koja je u prošlom kolu iznenađujuće izgubila od Nanterrea na domaćem terenu. U ovom susretu je ipak pokazala karakter te u drugom poluvremenu preokrenula i pobijedila goste iz Moskve.

Prvo poluvrijeme vodila se izjednačena bitka, a vrijedi spomenuti našeg Antu Tomića koji je već u prvih 20 minuta imao 10 poena. CSKA na odmor odlazi s pet poena prednosti.

U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao bolje, radi seriju od 8:0 te prelazi u vodstvo. Gostujući trener Ettore Messina zove timeout koji nije pomogao. Barcelona radi novu veliku seriju od 9:2 i odlazi na deset razlike. Možemo reći da su Navarro i društvo prelomili utakmicu upravo u trećoj četvrtini koju su dobili s visokih 27:14. Do kraja su samo morali održati prednost što su uspjeli.

Kod domaćina Navarro je ubacio 20 poena a Marcelo Huertas ga je dobro pratio sa 16 ubačaja. Od naših igrača, već spomenuti Ante Tomić je završio utakmicu s 13 pogodaka, dok se Mario Hezonja u nešto više od tri minute nije upisao u listu strijelaca.

U sljedećem kolu Barcelona putuje u Kijev kod Budivelnika, CSKA igra na domaćem terenu protiv Partizana.

Nanterre – Budivelnik 80:61  (27:8; 51:23; 68:45)

Daniels 14 p, Foster 12 p; Summers 12 p, Strelnieks 10 p

U utakmici koju je sudio naš Siniša Herceg pred 4500 ljudi pobjedu je, i više nego uvjerljivo, uzeo francuski Nanterre. Do danas, obje momčadi su imale po jednu pobjedu i dva poraza.

Na početku sraza ovih ekipa bolje se snašao domaćin koji je nevjerojatno ušao u utakmicu te već nakon prvih deset minuta vodio 19 razlike. Poluvrijeme u kojem su gosti imali čak 15 izgubljenih lopti završava s visokih +28 za francuski sastav.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali bolje te treću četvrtinu dobivaju s pet razlike. Kako su krenuli, činilo se kako bismo mogli gledati napetu završnicu, ali od toga na kraju nije bilo ništa. Nanterre je opet zaigrao kao u prvom dijelu i mirno održava prednost. Utakmica je završena rezultatom 80:61.

U pobjedničkoj ekipi najviše su se istaknuli Will Daniels s 14 poena i Jekel Foster s 12 poena. Kod poraženih su prednjačili Dajuan Summers s 12 te Janis Strelnieks s 10.

U sljedećem kolu Nanterre gostuje kod turskog Fenerbahčea dok Budivelnik dočekuje Barcelonu.