Zadar promašio tricu za pobjedu

Zadar i Igokea odigrali su prvu utakmicu sedmog kola regionalne lige. Vrlo zanimljivu utakmicu presudili su detalji. U posljednjih par minuta momčadi su se smjenjivale u vodstvu, a ono posljednje ostalo je na strani gostiju. Zadar je još jednom propustio veliku priliku za pobjedom, a Hrvoju Vlašiću ostaje da podigne momčad do sljedećeg kola.

Zadar – Igokea 79:80 (18:24; 37:41; 63:60)

Zadar: Bašić, Ivanov 4, Kraljević 6, Lawrence 26, Perić, Sobin 4, Đugum 2, Ramljak 11, Batur 5, Dijan 12, Car, Šutalo 9

Igokea: Pavković, Dozet 2, Jorović 15, Gajović 9, Radukić, Nikolić 15, Gordić 14, Gipson 8, Klještan, Mirković 5, Štemberger 8, Bunić 4

Dominantno je Igokea otvorila utakmicu. Bili su precizni s vanjskih pozicija, a lošija obrana Zadra omogućila im je puno praznog prostora. Nakon koševa, bivšeg Zadranina, Siniše Štembergera gosti su otišli na 22:12. Loše su reagirala oba domaća centra ( Kraljević i Sobin), a igra se popravila tek kada je Ante Đugum bio u igri.

Ipak do kraja se domaći vraćaju u utakmicu i gube samo sa šest poena.

U nastavku utakmice bila je slična priča. Veća rotacija omogućavala je Draganu Bajiću da uvijek traži riješenje više. Loše su Zadrani šutirali za tri poena što je Igosima olakšavalo posao.

Cijelo vrijeme su gosti kontrolirali rezultat da bi se Zadar vratio u igru u posljednjim minutama prvog dijela. Došli su na samo dva poena zaostatka, a konačni rezultat nakon dvije četvrtine glasio je 37:41 u korist gostujuće momčadi.

Odlično je Zadar reagirao nakon izlaska iz svlačionice. Podigli su bijeli obranu na jednu visoku razinu, a u napadu su zaigrali puno pametnije. U prvi plan su iskočili “rezervisti” poput Tonija Dijana i Andrewa Lawerenca. Upravo je ovaj zadnji igrao utakmicu života nakon tri četvrtine imao je 20 koševa na kontu.

Tijekom treće dionice igre Zadrani rade veliku seriju i odlaze na najveću prednost, koja je iznosila šest poena. Pala je agresija i koncentracija domaćih ulascima Marka Šutala i Marka Cara te je Igokea došla do poravnanja rezultata. Ipak osam sekundi prije kraja Šutalo postiže tricu, a na drugoj strani promašuje Branko Jorović.

Prije odlučujućih deset minuta rezultat je bio 63:60.

Nastavila se dobra igra domaćih igrača i u posljednjem dijelu igre. Zadar je došao do lijepe prednosti od plus devet, a Igokea nije uspijevala nikako postići koševe. Mala konfuzija uhvatila je domaće igrače, a Igokea je to iskoristila da se približi. Pet koševa je vezao Nemanja Gordić i doveo goste na samo minus jedan tri minute prije kraja.

Trideset sekundi prije kraja Siniša Štenberger je u posljednjoj sekundi napada pogodio tricu iz velike udaljednosti za plus jedan Igosa. Na drugoj strani dva bacanja stavlja Andrew Lawerence. Zadar radi faul kako bi imao posljednji napad, Gordić promašuje prvo bacanje i s drugim poravnava na 78:78.

Igokea pravi faul na Filipu Kraljeviću koji prvo promašuje, ali postiže drugo. Na suprotnoj strani Nemanja Gordić postiže polaganje. Hrvoje Vlašić pozvao je time-out, zadnju loptu u ruke je uzeo Andrew Lawerence, ali je bio neuspješan. Promašio je tricu preko ruke, a vremena za popravak više nije bilo.

U sljedećem kolu Zadrani igraju protiv MZT-a koji nije u nekoj sjajnoj formi te će tu tražiti priliku za pobjedu dok Igokea igra doma protiv mađarskoga Szolnokija.