Galatasaray i Olympiacos uzeli pobjede u gostima, Bayern lako protiv Unicaje

U četvrtom kolu Eurolige, u skupini C pobjede su uzele dvije gostujuće i jedna domaća momčad. Bayern je bez poteškoća svladao Unicaju, Galatasaray je u napetoj završnici pobijedio Zielonu Goru, a Olympiacos je uzeo bodove u Sieni protiv Montepaschija.

Zielona Gora – Galatasaray 75:78 (22:25; 36:43; 52:51)

Walker 17p, Zamojski 17p ; Dudley 21p, Mensah-Bonsu 15p

Utakmica je počela s podjednakom igrom s obje strane. Momčadi su naizmjence zabijale koševe, a Turke je nosio Dudley, koji je zabio 10 poena u četvrtini. Kod domaće momčadi u utakmicu je najbolje ušao Zamojski. Minutu prije kraja četvrtine rezultat je bio izjednačen, ali slobodna bacanja Dudleyja daju gostima prednost nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini puno promašaja s obje strane, no nešto bolja igra Stelmeta. Nakon što su se Turci mučili u napadu, tricu je zabio Domercant i „poduplao“ prednosti iz prve četvrtine. Ono što je Galatasarayu davalo prednost bio je izvrstan postotak realizacije šuta iz igre od 56%. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 36:43.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli Turci. Nakon Dudleyjevog koša i slobodnih bacanja Gordona rezultat je bio 36:49. Međutim, nešto kasnije Stelmet radi seriju 10:0 i vraća ishod utakmice u neizvjesnost.  Tricom Gordona u zadnjim sekundama prednost Galatasaraya bila je +9 i rezultatom 52:61 ulaze u zadnju četvrtinu.

Zielona Gora nikako nije željela izgubiti bodove na domaćem terenu. Agresivnim ulaskom u zadnji period smanjili su tu prednost i bili na samo koš zaostatka 5 minuta prije kraja utakmice. Sve do zadnje minute izmjenjivali su se koševi, a onda 18 sekundi prije kraja Mensah-Bonsu je „pokupio“ napadački skok, bio fauliran i zabio oba bacanja. Zadnji pokušaj za domaće imao je Brackins koji je promašio težak šut pod košem, a nakon toga više nije bilo vremena za povratak.

Bayern Munchen – Unicaja Malaga  82:68 (26:15; 43:32; 67:54)

Delaney 19p, Đedović 16p ; Granger 14p, Calloway 12p

U utakmicu je bolje ušao Bayern koji je otpočetka krenuo s vodstvom koje nisu gubili do kraja četvrtine. Na samo koš zaostatka Unicaja dolazi preko Štimca, ali odmah u sljedećem napadu Benzing preko ruke ubacuje tricu za +5. Pozvan je timeout, ali izgleda da je više koristio ekipi Bayerna koja radi mini-seriju od 5:0. Unicaja je tek nakon drugog timeouta došla k sebi, međutim prekasno.

U drugoj četvrtini Unicaja konačno igra onako kako zna, s pristojnom obranom i malo izgubljenih lopti. Prislili su Bayern da zabije puno manje koševa nego u prvoj četvrtini, a u napadu ih je predvodio Granger. Ova četvrtina završila je izjednačeno, 17 koševa s obje strane, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 43:32.

Cijelo drugo poluvrijeme bilo je dosta monotono. Obje momčadi su podjednako zabijale, ali Unicaja se nije uspjela približiti, kao što se Bayern nije uspio niti “odlijepiti” još više. Svoju prednost držali su do kraja utakmice i rezultatom 82:68 ostvarili svoju treću pobjedu.

Montepaschi Siena – Olympiacos Piraeus 62:70 (11:20; 23:36; 42:54)

Rochestie 13p, English 13p ; Spanoulis 9p i 5as

Montepaschi je u ovu utakmicu ušao s tri uzastopna poraza, a Olympiacos s tri uzastopne pobjede. Već se po tom podatku moglo naslutiti tko bi trebao uzeti bodove u ovom susretu, a to je dakako bio Olympiacos. Već u prvoj četvrtini pokazali su da su s razlogom europski prvaci i da te tri pobjede nisu došle slučajno. Na poluvremenu je bilo već tada nedostižnih 13 razlike, 23:36.

U nastavku je Montepaschi probao doći do egala i eventualnih prvih bodova preko američkog dvojca, Rochestieja i Englisha, ali Grci su pokazali i dokazali kako ništa ne može nadmašiti timsku igru. Zanimljiv je podatak da niti jedan igrač Olympiacosa nije zabio dvoznamenkasti broj poena, a svi igrači koji su proveli duže od dvije minute na terenu upisali su se u strijelce. Nakon četvrtog kola četvrta pobjeda u četiri susreta za Olympiacos, a jednako toliko poraza za Montepaschi, čime bismo lagano mogli otpisati momčad iz Siene za daljnji dio natjecanja.