A2 Istok: Belišće i Vinkovci lako s Požegom i Olimpom

Na drugoligaškom istoku već sada je sasvim izgledno da će o prvaku regije odlučivati utakmica koja je na rasporedu za mjesec dana. Tada će se u gradu na Bosutu sastati košarkaši Vinkovaca i Belišća, a bolji iz obje međusobne utakmice će najvjerojatnije igrati kvalifikacije za A1 ligu.

U utakmicama 11. kola Vinkovčani su bili uvjerljivi protiv Olimpa, kao i Belišćani protiv Požege. Meteor iz Đakova je izgubio u Županji, a susret između Vukovara i Virovitice je odgođen.

Vinkovci – Olimp Inspekt ING 97:73 (20:18, 40:41, 68:57)

Vinkovci: Dugandžić 30, Peraica 19, Kalaica 16, Kordić 11, Matijević 9, Primorac 8, Čičić 4, Sertić, Vuić, Vučetić, Jelić, Radilj
Olimp: Lozančić 20, Stojanović 13, Nađ 12, Lukenda 8, I. Novaković 7, Vuković 7, L. Novaković 6, Barić, R. Lončar, A. Lončar

Olimp se odlično držao pola utakmice u vinkovačkom Košarkaškom domu Lenije, nakon prvih deset minuta su imali četiri, a do poluvremena su zadržali koš prednosti (41:40).

Ipak, nakon odmora Vinkovčani igraju ozbiljnije, povećavaju ritam i u trećem periodu igre agresivnom igrom u obrani i brzom tranzicijom u napadu lome goste i osiguravaju pobjedu. U tih deset minuta odlično su surađivali Sandro Kalaica i Boris Dugandžić, bili su neuhvatljivi za Osječane. Posebno dobre partije pruža Dugandžić, najbolji strijelac Vinkovčana i jedan od najkvalitetnijih i najkompletnijih igrača lige. Postigao je 30 poena, a da je igrao više vjerojatno bi brojka bila rekordna.

U posljednjoj četvrtini razigrao se Dino Peraica, gosti nisu ništa mogli protiv njegovih preciznih dalekometnih šuteva. Dugandžić je postigao 30, Peraica 19, Kalaica 16, a Filip Kordić 11 za pobjednika, kod poraženog najučinkovitiji je bio Ivan Lozančić s 20 poena.

Belišće – Požega 97:69 (24:19, 60:37, 76:53)

Belišće: Gradinjan T., Ikić 4, Soldo, Vidaković 24, Hartman 24, Mikulić 15, Dogan 9, Peternek 8, Bušić 8, Markota 3, Vezmarović 2
Požega: Baran 25, Soldo 15, Abramović 14, Milevoj 8, Bušić 3, Rich 2, Androić 2, Musil-Todorović, Pejnović, Alerić T., Štivičić, Juričević

Košarkaši Belišća upisali su novu uvjerljivu pobjedu. Ovog puta nastradali su gosti iz Požege, koji su pružili dobar otpor samo u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini domaća momčad prebacuje u višu brzinu i odvajaju se na 21 razlike.

Gosti iz Požege tek su u trećoj četvrtini uspjeli parirati domaćinu te nisu dozvolili da rezultat već tada bude za njih katastrofalan, no posljednja četvrtina ponudila je opet preslik prvog poluvremena i totalnu dominaciju domaće ekipe, pa su tako svi igrači iz domaćih redova dobili priliku na utakmici.

Svakako treba naglasiti da su domaći i ovu utakmicu igrali bez Hrvoja Čamagajevca i Kristijana Pregleja, no širina klupe opet se pokazala presudnom. Domaći su tako ostavili prvog strijelca lige Slavena Soldu na samo 15 poena, a njihovog trećeg strijelca Pejnovića (12,0) bez poena što je uvelike pridonijelo lakoj pobjedi Belišća.

Kod domaćih najviše poena zabili su Boris Hartman i Goran Vidaković, svaki po 24, dok je Marko Mikulić postigao 15 poena. Kod gostiju je Nikola Baran upisao 25 i Soldo 15.

Županja – Meteor Đakovo 82:71 (16:20, 46:37,64:61)

Županja: F. Oršolić 22, Mitrović 21, Stjepanović 16, Mihaljević 10, Lučić 10, Bilić 3, M. Oršolić, Babogredac, Labrtić, Bačić, Pastović, Kopić
Meteor: Mikulić 22, Kruljac 14, Herceg 14, Matuško 11, Petrović 6, Čurić 3, Tadić 1, D. Šušak, Alduk, Grgić, Žeravica

Đakovčani su se nadali pobjedi u Županji s kojom bi se borili za treću poziciju u prvenstvu. U prijelaznom roku pojačali su se za talentiranog Pavla Matuška (1995) iz Đure Đakovića i očekivali su da će on biti prevaga u drugom dijelu prvenstva.

Za goste je krenulo povoljnim slijedom, vodili su na kraju prve četvrtine, a tricom Matuška u 13 minuti odlaze na visokih 31:20. No, Županjci bolje igraju u obrani, a u napadu su precizni te već za četiri minute dolaze u svoje prvo vodstvo 37:35, a četvrtinu završavaju s visokih 46:37.

Iako je Meteor do kraja pokušao preokrenuti rezultat, nije uspio utakmicu dovesti u rezultatsku neizvjesnost. Županjce je predvodio trojac Filip Oršolić (22), Josip Mitrović (21) i Ivan Stjepanović (16), a kod Đakovčana bolji od ostalih bio je Davor Mikulić s 22 poena.

Utakmica između Vukovara i Virovitice je odgođena.