Belišće svladalo Škrljevo i preuzelo drugo mjesto

U susretu 6. kola kvalifikacija za A1 ligu Belišće je na svome terenu slavilo protiv ekipe Škrljeva rezultatom 90:73 te su tako prvaci Istoka nadoknadili minus 9 iz prvog susreta i zauzeli drugo mjesto na ljestvici.

Domaćini su tijekom cijelog susreta imali odličnu podršku publike kakva se ne pamti od najboljih dana ovog kluba.

[rezultat id=370]

Gosti su bolje i odlučnije ušli u susret, s nekoliko istrčanih kontri i laganih poena držali su rezultatsku prednost i kontrolu na terenu. Odlično je za goste susret započeo Tomislav Troskot postigavši prvih devet poena svoje ekipe. Ekipa Škrljeva bolju je igru okrunila sa sedam poena prednosti na poluvremenu.

Na poluvremenu susreta domaći trener Antun Katalenić uzdrmao je svoje igrače koji su treći period serijom 7:0 stigli u rezultatsku neizvjesnost, prije nego li su uspostavili potpunu kontrolu nad susretom. Odlično je u tom periodu odigrao mladi Marko Mikulić koji je bez većih problema probijao protivničku obranu te postigao nekoliko važnih poena pritom iznudivši nekoliko faulova ključnih igrača gostiju. Treće razdoblje susreta Belišćani su dobili rezultatom 27:16.

U zadnjoj četvrtini susreta stvar je u svoje ruke preuzeo Marko Soldo, s nekoliko šuteva za tri i lijepih prodora podigao je publiku na noge i stvorio domaćinima veliku rezultatsku prednost.

Iako je pitanje pobjednika riješeno sredinom zadnjeg perioda, do samog kraja susreta vladao je veliki naboj na terenu zbog 9 poena prednosti iz prvog kola. Belišćani su na kraju same utakmice pogodili serije slobodnih bacanja i stvorili lažan dojam da je riječ o laganoj pobjedi.

Belišćane su do pobjede predvodili Marko Soldo s 23 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Kristijan Preglej s 15 poena i 12 skokova i Marko Mikulić sa 17 poena i 4 ukradene lopte. Belišćane posebno može veseliti odlična partija još uvijek nedovoljno oporavljenog Hrvoja Čamagajevca, koji je u susretu zabilježio 17 poena i 6 asistencija.

Kod gostiju najbolje je odigrao Troskot s 25 poena i 11 skokova, dok je solidnu partiju pružio Igor Salamon s 20 poena i 8 skokova.

U sljedećem kolu Škrljevo će na svome terenu dočekati Čakovec, dok je ekipa Belišća slobodna.