Zagrebu prva pobjeda u LZP

Košarkaši Zagreba uspjeli su upisati prvu i važnu pobjedu protiv Alkara 90:84. Sinjani su tako ostali jedina ekipa bez pobjede.

[rezultat id=410]

Utakmica započinje promašenim slobodnim bacanjima s obje strane. Miralem Halilović radi solo seriju 5:0 i domaćini se uspjevaju odvojiti na 11:5. Tih 6 poena prednosti uspjeli su zadržati do kraja četvrtine.

U 14. minuti gosti iskorištavanju opuštanje Mrava i svojom 9:0 serijom dolaze u vodstvo. Obje ekipe se drže, a na odmor ipak gosti odlaze sretniji jer imaju malu prednost od 3 poena.

Sinjani bolje otvaraju drugi dio utakmice, ostvaruju svoju najveću prednost na utakmicu od 10 poena (45:55), ali od tada ništa nije išlo. U samo tri minute Mravi rade ogromnu 15:2 seriju koja ih ponovno vraća u vodstvo. Tricom Nikole Gaurina u posljednjim trenucima gosti ipak vraćaju svoje vodstvo i u zadnju četvrtinu ulazimo sa 65:67.

Mravi su ipak pokazali da su bolja momčad u posljednjoj četvrtini. Preuzeli su vodstvo i držali ga do samog kraja utakmice. Dvije minute prije kraja bilo je 83:82, ali tricom Ante Krapića i mirnom rukom Marka Cara zagrebaši ipak odnose važnu pobjedu u borbi za predzadnje mjesto na tablici.

U utakmici koja je isijavala borbom najviše se istakao  Krapić koji je odigrao cijelu utakmicu i utrpao 27 poena. Ivan Novačić pridodao je 22 ubačaja, a treba spomenuti i Cara s 20. Gaurina je predvodio Sinjane s 23 poena, a Antonio Bilić upisao je double-double učinak s 11 koševa i 11 asistencija.

Zagrebu ova pobjeda ne znači puno jer ekipe iznad njih imaju dvije pobjede više i morati će se potruditi ako ne žele završiti na dnu ljestvice.