Cedevita lako do pobjede protiv Krke

U susretu 11. kola ABA regionalne lige, košarkaši Cedevite u maloj dvorani Doma sportova, ugostili su slovensku momčad iz Novog Mesta, koja također ima visoke aspiracije i pretendira na prva dva mjesta koja vode u Euroligu. Utakmica je bila bitna za obje momčadi budući da su direktni konkurentni za spomenuta mjesta, pobjeda je bila imperativ jednima i drugima.

Iako su prije manje od 72 sata igrali bitnu euroligašku utakmicu, ovaj put se to na Cedevitinim igračima nije osjetilo kao protiv Zadra i MZT-a koji su objektivno slabiji od Krke. Svježina i odmornost, najbolje su se vidjeli u šutu za tri poena, kojim su u prvom poluvremenu “razmontirali” obranu slovenske momčadi.

Tu je prednjačio Wright, koji je već nakon prve četvrtine na kontu imao 10 koševa, od čega dvije trice, jednu preko ruke, koja mu nije smetala, jer zabijao je i od table, i iz okreta, te je bio nerješiv problem za goste kroz cijelo prvo poluvrijeme koje je završio sa 17 koševa i samo jednim promašenim šutom. Iskazali su se i Gelabale koji je za tricu bio 2/3 te Ilievski sa dvije trice, a jednu je iz kuta pogodio i Šuput– stvarno je ulazilo sve što se uputilo prema košu.

Obranu su igrali korektno, tako da Krka nije mogla razviti svoju pick and roll igru na kojoj bazira napad, uspjelo bi to povremeno, no uglavnom se lopta spuštala na Lalića i Pavića, koji su vodili rovoske bitke s Andrićem, ili bi netko uzeo dalekometan šut, no  nije ulazio. Trener gostiju Sekulić tako je u kratkom razmaku uzeo dva time-outa za svoju momčad, frustiran nemogućnošću igranja obrane. Na poluvremenu najučinkovitiji kod Krke bio je Lalić s 10 koševa, Klobučar je ostao na 7 iako je zabio prvih 6 koševa svoje momčadi, Pajić je imao 6, a dobio je više vremena na parketu nego uobičajeno jer je Uroš Lučić brzo nakupio dvije osobne  pogreške.

Iako se razlika u igri na rezultatu nije vidjela nakon prve četvrtine koja je završila 22:24 nakon nemogućeg pogođenog šuta iz dvokoraka Rojca s pola terena, nemogućnost gostiju da zabiju, a s druge strane trice Cedevite, povećavali su tu razliku, sve do 51:35 koje je tricom postavio Gelabale.

U trećoj četvrtini, uslijedio je neizbježan pad produkcije u napadu Cedevitinih košarkaša, no i kad su promašivali, uspijevali su doći do napadačkih skokova i drugih prilika, a gosti su izgubili nekoliko lopti sasvim nepotrebno, u napadu se nisu probudili, a u obrani je Wright još uvijek bio enigma, iako više nije bio toliko “vruć” kao u prvom poluvremenu. Problem je za Acu Petrovića što je Gelebale brzo došao do četvrte osobne greške te ga je morao mijenjati, no mladi Babić je jako dobro odradio svoj posao, za razliku od Nurkića koji je u prvom dijelu u manje od dvije minute nakupio dvije osobne te je brzinski otišao na klupu, a ušao Bilan.  Ulaskom Rojca, koji je možda i najbolji defanzivac u momčadi Krke, na klupu je ponovno, kao i u prvom dijelu išao Green, a ulazio Ilievski koji nije bio u mismatchu zbog visine. Uoči posljednjih 10 minuta, Cedevita ima prednost od 14 koševa, 68:54.

Posljednju dionicu otvara Ilievski svojom tricom, no domaći u obrani počinju igrati ležernije te igrači Krke počinju pogađati šuteve koji su im se nudili, no još uvijek nemaju dinamičan protok lopte, previše se čekalo da Murić odigra nešto. Kad je s 5 minutq do kraja zabio tricu i gosti stigli na -10, ponovno zabija Ilievski tricu i odvaja Vitamine na 85:72.

Bitno je da su košarkaši Cedevite gotovo perfektno šutirali slobodna bacanja, imali su samo jedan promašaj, za razliku od gostiju koji su pred kraj utakmice imali 9 promašaja, a šut za tri 4/15. Ipak, prvu i treću četvrtinu gosti su dobili s dva koša prednosti, a kobna je bila ona druga koju su izgubili 29:11.

Dvije minute do kraja, rezultat je 87:76, Petrović ništa ne riskira tako da vraća Wrighta na parket. Gosti se ipak raspadaju, gube jednu loptu, a Babić i Wright zabijaju trice te utakmica završava 97:78, s 13 trica iz 26 pokušaja. Wright je predvodio košarkaše Cedevite s 20 koševa, Andrić 16 koševa, Ilievski, Gelabale, i sjajni Babić, 12 koševa.