Bojan Bogdanović torpedirao Partizan u Pioniru

U 4. kolu Eurolige u skupini A Partizan je ugostio tursku momčad Fenerbahče Ülker. Nakon vodstva u prvom poluvremenu, u drugom su gosti pokazali zašto ih smatraju prvim favoritom ovog takmičenja i na koncu slavili.

Partizan – Fenerbahče 78:88 (17:13; 38:30; 57:60)

Lauvergne 20 p, Kinsey 18 p; Bogdanović 26 p, McCalebb 14 p

Pred 8000 nakrcanih duša u Pioniru obje su momčadi nervozno otvorile utakmicu. Igrali su se dugi napadi potpomognuti obostranom agresivnom obranom, a takva igra rezultirala je malim brojem poena. Turska momčad u početku se nešto bolje snašla. U posljednje tri minute prve četvrtine Partizan radi seriju 9:1 i prelazi u vodstvo koje ne ispušta do poluvremena. Odvojili su se Beograđani u jednom trenutku na krilima mladog Nikole Milutinova i na 11 razlike no momčad Željka Obradovića ubrzo se vratila na minimalni zaostatak. Ipak, zahvaljujući nekoliko uzastopnih gostujućih grešaka i promašenih šuteva gostiju, Crno-Beli na veliki odmor odlaze s prednošću 38:30.

Koncentriranije je momčad iz Istanbula ušla u drugo poluvrijeme, a Bojan Bogdanović je vratio Fener potpuno u igru. Trener domaćih Duško Vujošević nakon samo dvije minute igre isprovocirao je suce i zaradio drugu tehničku pogrešku i isključenje. Nepunu minutu nakon toga Đorđe Gagić zbog prigovora također dobiva tehničku i navlači bijes tribina na suce. Susret je nakratko bio prekinut jer su navijači zasuli parket kovanicama i upaljačima.

Iskusni gosti nisu pali pod utjecaj publike i pomalo sustižu prednost domaćih. Tricom fenomenalnog Bogdanovića(15 poena u 3. četvrtini) nakon 27 minuta Fener je prvi put poveo 51:52. U posljednju dionicu se ušlo se s rezultatom 57:60 u korist turske ekipe. Slično kao i u trećoj dionici, osobnim pogreškama opterećenom domaćinu pala je agresivnost, a gosti su polako podizali prednost.

Prišao je Partizan na sedam razlike dvije minute prije kraja no onda je upravo naš reprezentativac riješio pitanje pobjednika svojim 26. poenom(šest trica). Utakmica je završena rezultatom 78:88. Luka Žorić na terenu je proveo 17 minuta, ubacio je 5 poena i uhvatio 3 skoka.

U sljedećem kolu Fener dočekuje francuski Nanterre, a Partizan ide u Mosvku kod CSKA koji je večeras poražen od Barcelone.