Split nemoćan protiv slovenske Primorske

U sklopu 5. kola ABA 2 lige Split je ugostio slovensku momčad Sixt Primorsku. Za jedinog hrvatskog predstavnika u drugom rangu ABA lige očekivalo se sve samo ne lagana utakmica.

ABA 2 liga, 5. kolo, 8. studeni:

Split – Primorska 75:82 (21:18, 12:25, 20:27, 15:14)

Split: Scott 10 (8as), Kalajžić 11, Filipović 8, Omrčen, Marčinković 6, Najev 1, Jukić 8, Kanaet 10, Vrgoč, Špaleta, Širko 21, Vručinić

Sixt Primorska:
Ferme 17, Čakarun 12 (6sk), Joksimović 8 (7as), Mulalić 10 (6sk), Kosi 4, Zupan 10 (6sk), Hodžić, Vujasinović, Baldassi, King 13 (8sk), Morina, Glas 8

Sjajno su Splićani otvorili utakmicu i pobijedili prvu dionicu s 28:16. Najzaslužniji za takvu prednost bio je Henrik Širko. Od 23 “Žutih” ubacio je 11 u toj dionici.

U drugoj četvrtini Split nailazi na jednu veliku crnu rupu. Goste animira 16-godišnji Gregor Glas kad u nepunu minutu postiže osam poena. Seriju gostiju od velikih 18:0 nastavili su Mulalić i Joksimović tricama. Najednom se Split našao na minus pet (34:39). Do kraja poluvremena Split smanjuje prednost na pola koša zaostatka.

U drugo poluvrijeme “Žuti” ulaze “nabrijani” i preuzimaju vodstvo blago vodstvo. A onda nestvarni one-man show Tadeja Ferme: on zabija 14 poena u četiri minute bombardirajući rivala tricama. Na jednoznamenkastom zaostatku pred ulaz u zadnju dionicu goste je održao svježi Kanaet s pet poena.

Kanaet u zadnjoj četvrtini poentira za 64:70, a otad Primorska ne dopušta ozbiljnije približavanje i odnosi zasluženu pobjedu.

Kod domaćina najučinkovitiji je bio Širko s 21 košem, četiri skoka, tri ukradene lopte i asistencije. Slovenci su imali jednakiji raspored učinaka, a Ferma se zahvaljujući onoj svojoj seriji promakao na vodećeg strijelca s 17 poena.

Splićani su ovim porazom na omjeru 2-3, a gosti su nastavili pobjednički niz i sad su na 4-1. Sezona je još mlada i prilika za ispravljanjem poraza u regionalnoj ligi za Splićane je 17. ovog u mjesecu na Gripama, kad će ugostiti Bosnu.