Kvarner u završnici slomio odlično Borovo

U šestom kolu Prve lige, Kvarner je upisao treću pobjedu u prvenstvu. Bili su bolji od Borova na gostujućem terenu.

Prva liga, 6. kolo, 2. prosinac

Borovo – Kvarner 2010 78:83 (21:26, 24:24, 17:19, 16:14)

Borovo: Brocić 2, Žulj 17, Kovač 4, Rajšić 20, Miljanić 8, Boras 23, Kapović 2, Bilić, Šarac 2, Bobinac, Vuković, Benković.
Kvarner: Odak 4, Kučan 27, Delpin 7, Vucić 3, Krstinić 17, Šamanić 18, Ferenčić 7, Brajdić, Cvitković, Ćavar.

Bila je to izjednačena utakmica od prve do zadnje minute, a momčad Borova je odigrala možda i najbolju utakmicu u sezoni. Gosti su vodili gotovo čitav susret no pred sam kraj, točnije na isteku 39. minute, Mario Rajšić pogađa tricu za izjednačenje 77:77.

Ipak, do iznenađenja nije došlo. Kvarner je došao do lakih poena dok su domaći griješili u napadu. Odlični Ivan Kučan serijom bacanja postavio je konačnih 78:83. Susret je završio s 27 poena i šest skokova.

U sljedećem kolu Borovo će na noge Šancu, a Kvarner će u regionalnom derbiju ugostiti Istraune.