Bosco svladao Dinamo i izborio majstoricu!

U drugoj utakmici finala Prve muške lige Bosco je slavio nad Dinamom s rezultatom 73:56 i izborio odlučujuću, treću utakmicu.

Gosti su bolje ušli u susret te su nakon pet minuta igre imali devet koševa viška (4:13). Bosco preko Luke i Petra Babića hvata priključak s Dinamom te na prvi odmor odlaze s minimalnim zaostatkom (16:17).

Drugu i treću četvrtina uvjerljivo je otišla na stranu Bosca, a u tome im je uvelike pomogla neraspoloženost Dinamovaca iza linije za tri poena – u trećoj četvrtini promašili su svih deset dalekometnih pokušaja.

Dozvolilo je to domaćinu da u zadnju četvrtinu uđe s prednošću od 14 koševa koje su uspjeli održati do kraja utakmice. Dinamo se u 35. minuti približio na četiri koša zaostatka (56:52), no za više od toga nisu imali snage.

Luka Katura predvodio je Bosco sa 17 koševa i četiri asistencije, Ante Krapić ostao je na korak do double-double učinka (13 koševa, devet skokova), a dobru all-around utakmicu odigrao je i Petar Babić koji je upisao sedam koševa, sedam skokova i šest asistencija.

Jedini dvoznamenkasti učinak kod gostiju upisao je Andro Anzulović (11 poena). Hrvoje Garafolić, najbolji strijelac Dinama iz regularnog dijela sezone, ostao je na tek šest pokušaja iz igre koji su mu bili dovoljni za učinak od sedam poena, osam skokova i pet asistencija.

Treća utakmica, koja će odlučiti o putniku u HT Premijer ligu, na rasporedu je u utorak (20 sati, KC Dražen Petrović).