Dinamo nakon produžetka svladao Bosco i ostvario plasman u HT Premijer ligu!

Košarkaši Dinama nakon produžetka su svladali Bosco 79:78 te će od sljedeće sezone nastupati u HT Premijer ligi!

U fantastičnoj utakmici ispred 1500 gledatelja ključne poene postigao je David Ušić devet sekundi prije kraja produžetka. Iskoristio je mismatch protiv Andreja Matića te košem i dodatnim slobodnim bacanjem odveo Dinamo do pobjede.

U utakmici sa čak 21 promjenom vodstva tragičar je ispao najiskusniji u redovima Bosca – Petar Babić.

Pri rezultatu 71-71, 15 sekundi prije kraja zadnje četvrtine, Kuzmanović krade loptu Garafoliću i prosljeđuje ju do Babića. Garafolić pravi nesportsku pogrešku te Babić ima dva bacanja za vodstvo, no promašuje oba.

U nastavku akcije Babić dolazi do lopte, no njegovo dodavanje je presjekao Ušić. Babić brzo vraća loptu u posjed, no promašuje šut za pobjedu.

Produžetak je tricom otvorio Markota, no Bosco preko Smolića i Kature radi seriju 7:0 i preuzima vodstvo. Minutu i pol prije kraja Garafolić spušta rezultat na 76:78, da bi nakon toga Ušić donio Dinamu pola koša prednosti.

Boscu je ostalo nešto više od sedam sekundi da dođe do pobjede, no Katura i Smolić promašuju svoje šutove te su Modri mogli početi sa slavljem.

Fantastični Garafolić predvodio Dinamo

Junak susreta, David Ušić, postigao je 12 poena i uhvatio tri skoka, no prvo ime susreta je kapetan Dinama, Hrvoje Garafolić.

Postigao je 25 koševa bez promašaja, pogodio je svih osam pokušaja iz igre, a stopostotan je bio i sa linije za slobodna bacanja – 8/8. Sjajnu večer okrunio je sa devet skokova i sjajnim zakucavanjem preko Smolića kojim je odveo utakmicu u produžetak.

Bosco je sa 17 koševa predvodio Katura, Petar Babić i Ante Smolić zabili su 15, a svoje minute dobro je iskoristio i Andrej Matić koji je učinku od 6 koševa i 6 skokova dodao i četiri blokade.

Dinamo je ovom pobjedom zaključio sezonu sa maksimalnim učinkom na domaćem parketu, slavili su u svih 18 utakmica, te zasluženu putuju u HT Premijer ligu, dok će Bosco svoje mjestu u elitnom rangu tražiti u dvomeču protiv Sonik Puntamike.