Brazil uvjerljiv protiv Tunisa, Njemačka preokrenula protiv Meksika

Brazil bez većih problema protiv Tunisa

Reprezentacija Brazila uvjerljivom je pobjedom protiv Tunisa započela kvalifikacijski turnir u Splitu.

Nakon izjednačene prve četvrtine (21:21) Brazil do poluvremena odlazi na dvoznamenkastu prednost (31:43) koju su do kraja utakmice bez većih problema i održali.

U najavi ove skupine rekli smo da je Tunis najveći autsajder na ovom turniru te brojke ostvarene protiv njih ne predstavljaju realnu sliku ekipe, ali brazilskih 12 ubačenih trica uz 43% uspješnosti ne treba zanemariti.

Vitor Benite (fiba.basketball)

Najbolji pojedinci u poraženoj ekipi bili su Marnaoui (13pts, 4reb) i Mejri (12pts, 7reb), dok su u momčadi Brazila dvoznamenkasti bili Vitor Benite (15pts), Rafael Hettsheimmeir (11pts) i Leo Meindl (10pts).

Brazil danas čeka ogled sa Hrvatskom (20h) dok Tunis ima dan odmora.

Njemačka preokretom u zadnjoj četvrtini do pobjede nad Meksikom

Drugi favorit turnira, Njemačka, puno je teže od očekivanog svladala Meksiko.

Reprezentacija sa američkog kontinenta tri je četvrtine bila bolja momčad te nisu ispuštali vodstvo sve do zadnje četvrtine koju Njemačka uvjerljivo uzima u svoju korist i dolazi do prve pobjede. U redovima Meksika fantastičan je bio Francisco Cruz sa 30 poena, 7 skokova, 7 asistencija i 2 ukradene lopte. Podršku je imao u Gustavu Ayonu (18pts, 15reb), no ostatak ekipe, koji je šutirao 10/35 (29%), nije bio na potrebnoj razini da Meksiko priredi prvo iznenađenje na turniru.

Joshiko Saibou (fiba.basketball)

U redovima Njemačke čak je pet igrača bilo dvoznamenkasto – Saibou je bio najbolji strijelac ekipe sa 17 poena (5 skokova), Isaac Bonga zabio je 13 poena uz 8 skokova, Obst i Moritz Wagner zabili su 11, a Johannes Voigtmann upisao je double-double učinak (10pts, 11reb).

Njemačka danas ima slobodan dan, a Meksiko čeka susret sa Rusijom koji je na rasporedu u 16:30.