Brokeri ubacili 100 poena u Dubravi

U 26. kolu HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek su slavile na gostovanju kod Furnira u Dubravi 100:83. Bila je to prva pobjeda Osječana protiv Dubravaša ove sezone i pobjeda s kojoj su uplovili u mirnu luku uoči posljednjih sedam susreta. Poslije posljednje prednosti Furnira 10:9 nakon trice Ivana Tvrtka Majića gosti su prešli u rezultatski prednost i iako su u 16. minuti imali 12 razlike (39:27) pitanje pobjednika riješili su u završnici treće četvrtine.

Nešto bolje minute Furnira i dolazak na minus 5 (39:44) koliko je bilo na poluvremenuz bio je večeras maksimum sastava Jeronima Šarina. Vrijednosnice Osijek su tricama Roberta Kujundžića i Šime Lisice serijom 14:2 u završnici treće četvrtine imale 19 razlike (73:54).

Osječani su imali raspoloženu šestorku koji su činili Pavao Paić (24p, 7sk), Kujundžić (20p), Šime Lisica (19p, 5as), Vito Porobić (17p), Đorđe Topolović 11, a posebno dojmljiv je bio učinak Arijana Lakića koji je uz 9 poena imao 13 asistencija.

Kod Furnira Luka Pandurić je ubacio 22, Tramaine Isabell 16, Majić 14, a Luka Ljubičić 10 poena.