Zadar slavi pobjedu: Borac promašio za produžetak

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu kod kuće u nadoknadi protiv Borca. Konačni rezultat bio je 75:73, a ni ovog puta nije moglo bez drame u zadnjin sekundama.

Zadrani su bolje ušli u utakmicu te poveli sa 7:3. Borac je ubrzo uzvratio serijom za 11:16.

Mršićeva momčad se od tada konsolidirala te preuzima inicijativu koja je nasreću potrajala do kraja susreta.

U trećoj dionici Zadar bježi na plus deset, ali se Borac vraća tricaškom rapsodijom visokih igrača.

Veljko Mršić ni ovog puta nije mogao bez stresa, što je i razumljivo s obzirom da njegovi igrači nisu uspjeli mirno iskontrolirati utakmicu do kraja.

Onuaku i Mavra su dovodili Zadar do plus 11, da bi Borac uzvraćao približivši se na minus četiri.

Tricom Bursaća u zadnjoj sekundi Zadar dolazi na plus 13 na ulasku u zadnju četvrtinu.

Uslijedilo je nekoliko neshvatljivih reakcija pa se gosti vraćaju na pet poena zaostatka pet minuta prije kraja.

Izgledalo je da će susret biti riješen mirno u korist Zadrana, ali susret se zakomplicirao u zadnjoj minuti.

Borac je u zadnjih deset sekundi dobio priliku za produžetak, ali gosti nisu bili precizni na polaganju.

Zadrani slave važnu sedmu prvenstvenu pobjedu u ABA ligi.