Uvjerljivo slavlje Alkara u Zagrebu

Košarkaši sinjskog Alkara su nakon pobjede protiv Furnira stigli na gostovanje u Zagreb kod Hermes Analitice i uvjerljivo slavili 73:93.

Momci Damira Milačića pod Toranj su stigli ‘opušteniji’ zbog bitnog slavlja u dvoboju s Dubravašima, a njihova večerašnja igra bila je sjajna. Prevelike neizvjesnosti nije bilo jer su Sinjani već na kraju prve četvrtine imali +14, a na veliki odmor otputovali s ogromnom prednošću 29:54.

Do kraja je preostalo ‘odrađivanje’ posla i tek nešto manji ritam Alkara u posljednjih deset minuta. Krajnji rezultat bio je 73:93, čime je sinjska ekipa stigla na omjer 8:18, dok je Hermes još više potonuo prema Prvoj ligi jer je posljednja momčad HT Premijer lige sa samo tri pobjede u dosadašnjem dijelu HT Premijer lige.

Varencea je upisao double double učinak od 20 poena i 10 skokova, Kučan i Brocić su dodali po 13. U redovima Hermesa najbolji je bio Svoboda s 22 poena.

Cijelu statistiku možete pogledati OVDJE.