Brokeri pobjedom protiv Križevaca osigurali mirniju završnicu

Vrijednosnice su pred 200-tinjak gledalaca pobijedile Križevce i mirno ulaze u zadnju fazu prvenstva.

Vrijednosnice Os Darda – Križevci 91:76  (27:23, 47:39, 73:59)

VROS Darda: Kujundžić R 6, Meznarić 17, Došen 3, Diminić 15, Šarac, Bičvić 13, Pandurić 16, Kujundžić M, Radoš, Krnčić 16, Krajina, Turalija 5.
Križevci: Konjević 12, Matoić 5, Palčić 4, Ćusek, Fodor 4, Maslić 7, Šipić 4, Čiklić 14, Jurjević 4, Jakoliš 3, Kapusta 8, Grgat 9.

Igrači Vrijednosnica ulaze u utakmicu sa dobrim napadom i mekanom obranom, što su Križevci kaznili sa dalekometnim šutom i održavali priključak do kraja poluvremena.

Početkom treće četvrtine Brokeri ubacuju u veću brzinu pa sa čvrstom obranom i laganim koševima iz kontranapada povećavaju prednost do najvećih 88:66.

Ključ za pobjedu Darđana je bio podizanje intenziteta obrane u drugom poluvremenu, te limitiranje Ivana Grgata na 9 koševa.U zadnjim minutama utakmice na parket izlazi juniorska ekipa domaćina, koja je odigrala hrabro, no Križevci sa iskusnijim sastavom smanjuju na konačnih 91:76.

Sljedeću, i u ovoj sezoni posljednju, domaću utakmicu Vrijednosnice igraju protiv ekipe KK Split u srijedu, 30. travnja, sa početkom u 18.30 sati.

Raspored utakmica i poredak pogledajte na crosarka.com/a1-liga-za-ostanak.