Brose Basket prošao nakon produžetaka

Košarkaši Brose Basketsa u svome su Bambergu svladali Partizan s 92:90 nakon produžetka i izborili plasman u Top 16 Eurolige.

Brose Basket – Partizan 92:90

Bamberg je sam odlučivao o svojoj sudbini. Za četvrto mjesto u skupini D i drugi krug prestižnog kontinentalnog natjecanja trebala mu je domaća pobjeda protiv Beograđana, što je i ostvario.

Istina, nakon što je prvo poluvrijeme završio s prednošću 47:35, u nastavku je morao čupati pobjedu, a na koncu se izvlačio i u produžetku nakon što je Drew Gordon dvije sekunde prije kraja osnovnog vremena zakucao za 80:80.

U dodatnih su pet minuta domaći ipak bili s(p)retniji i ugrabili četvrto mjesto, a najbolji je u njihovim redovima s 23 koša bio Slovenac Boštjan Nachbar.

Bešiktaš – Lietuvos Rytas 66:65

Lietuvos Rytas je mogao do Top 16 samo uz pobjedu u Istanbulu protiv Bešiktaša, ali i trijumf Partizana u Njemačkoj. Nijedno se na kraju nije dogodilo.

Turski prvak, koji je već ranije osigurao drugi krug, u neizvjesnoj je završnici slavio protiv Litavaca sa 66:65, nakon što je Damir Markota promašio oba slobodna bacanja, a Janis Blums čisto polaganje za pobjedu svoje momčadi. Naš Leon Radošević je s 11 poena, deset skokova, te po tri asistencije i blokade bio među boljim pojedincima kod gostiju.

Pobjednike je s 14 poena predvodio Daniel Ewing, a Damir Markota je utakmicu okončao sa šest koševa, četiri skoka i dvije asistencije.