Alkar teško do pobjede u Osijeku

Malo je nedostajalo da Osječko sokol dođe do svoje druge pobjede u prvenstvu. U 39. minuti igre je Ivan Tomeljak s pet vezanih koševa doveo Osječane u vodstvo od 81:80, ali Rudolf Jugo je bio u miran s crte slobodnih bacanja te je doveo Sinjane do važne gostujuće pobjede.

[rezultat id=107]

Sokolovi su na krilima dobre igre Tomeljaka i Veljka Budimira bili bolji prvu četvrtinu (26:21), ali su pali u drugoj koju su gosti riješili u svoju korist 23:13.

U posljednjih deset minuta Sinjani ulaze sa šest poena prednosti. U 37. minuti košem Luke Žitka igrači Damira Miličića imaju dvoznamenkastu prednost i u tom trenutku je izgledalo da će ovu utakmicu rutinski privesti kraju. Međutim, momčad Zorana Helbicha se nije složila s tim i utakmicu su učinili neizvjesnom. Ipak, Alkar upisuje važnu pobjedu za nastavak prvenstva.

Žitko je predvodio goste s 17 poena, a kod Osječana Tomeljak je bio najbolji s 26, a dobar je bio i Budimir s 22 koša.

Osječanima slijede važne utakmice protiv Križevaca, Zaboka i Dubrovnika, ekipa s kojima će igrati Ligu za ostanak. Alkar je u sljedećem kolu domaćin šibenskom Jollyju i pobjedom bi dohvatio visoko treće mjesto u ligi.