Budućnost i Zvezda uvjerljivi, Igokea teško protiv Radničkog

U 16. kolu ABA lige uvjerljive pobjede upisali su Budućnost na gostovanju u Skoplju protiv MZT-a. Zvezda je bila bolja od Union Olimpije u Ljubljani, a Igokea je u Aleksandrovcu teško izborila pobjedu protiv Radničkog.

KK Igokea – KK Radnički 88:85

Domaćini bolje ulaze u susret (u 3. minuti 10:3). Raspoloženi Cliff Hammonds i Nebojša Joksimović donose i dvoznamenkastu prednost s kojom i završava prva četvrtina (29:19).

Nastavili su istim ritmom sve do sredine druge četvrtine kada gosti ipak uspijevaju malo posložiti redove. Do kraja poluvremena smanjuju na prihvatljivijih -8, 45:37.

U nastavku Igokea dobro održava prednost, no tada se budi Danilo Mijatović, veže dvije trice i Radnički se polako vraća u egal pred kraja treće dionice (61:61). Dozet u četvrtoj četvrtini ulazi u igru i veže dva napada te dovodi domaćine u mirnije vode (72:63 u 33. minuti). Ipak, Aleksandar Ćapin i Terrico White u tandemu opet vraćaju goste u igru (77:76 u 38. minuti).

Igra se koš za koš kada utakmicu odlučuje napadački skok Miloša Komatine koji nakon toga ide na crtu slobodnih bacanja i pokazuje mirnu ruku. Joksimović ponovno pogađa bacanja nakon promašenog napada gostiju (85:81). Igokea je do kraja mirno uspjela utakmicu privesti kraju. Završilo je s 88:85 za domaćine

Najbolji u redovima Igokee bili su Branko Jorović s 22 poena i Joksimović s 20 poena. Kod gostiju je najefikasniji bio Aleksandar Ćapin s 29 poena.

KK MZT Skopje Aerodrom – KK Budućnost VOLI 69:76

Makedonci su bolje otvorili utakmicu (vodstva 8:2 i 10:6), ali u posljednje dvije minute prve četvrtine gosti iz Podgorice se bude i polako okreću rezultat u svoju korist (18:22 kraj prve četvrtine). Drugu četvrtinu bolje otvaraju gosti i povećaju prednost, a do kraja poluvremena ostvaruju čak i 21 poen razlike (30:51 na poluvremenu).

Nakon odmora domaćini na krilima Todora Gečevskog i Nikole Otaševića u pet minuta smanjuju zaostatak i tjeraju goste na time-out sredinom treće četvrtine (45:55). Do kraja četvrtine se igralo koš za koš pa se na odmor otišlo s 54:65 za Budućnost.

U posljednjoj dionici se igra istim ritmom. Gosti su uspješno održavali prednost. MZT se uspio približiti najviše na plus sedam, za nešto više snage nije bilo. Završilo je s 69:76 za Budućnost.

Kod pobjednika su se istaknuli Milan Milošević s 14 i Demarquis Bost s 13 poena. Kod MZT-a jedino je vrijedan spomena učinak Gjorgija Čekovskog (13 poena i 5 skokova).

KK Union Olimpija – KK Crvena zvezda Telekom 56:70

Utakmica je otvorena vrlo izjednačeno, igralo se koš za koš. Beograđani su u prvoj četvrtini imali najveće vodstvo (10:15), no Klemen Prepelič je održao domaćine na životu i prva četvrtina završava u egalu (14:17). Na početku druge četvrtine Elton Brown i Boris Savović dovode Zvezdu na 14:22 u 22. minuti.

Gosti do kraja poluvremena postižu dvoznamenkastu prednost s kojom se i otišlo na odmor (26:36).

Nakon odmora bude se Zmajčeki i smanjuju zaostatak, ali nedovoljno za ozbiljniji povratak. Do kraja trećeg perioda gosti se i dalje uspješno zadržavaju na dvoznamenkastom vodstvu. Zadnja dionica se igra koš za koš sve do 39. minute kada domaćini prisilnim prekršajima pokušavaju omesti protivnika, ali neuspješno. Završilo je s 56:70 za goste.