Široki pokorio Mađarsku

U susretu 16. kola regionalne lige Široki je slavio u Mađarskoj pobijedivši Szolnoki Olaj rezultatom 69:75. Gotovo dvije tisuće gledatelja moglo je vidjeti odličnu utakmicu s mnoštvom lijepih poteza. Gosti iz Širokog Brijega su imali minimalnu prednost tijekom cijele utakmice kako bi se konačno odvojili u posljednjoj četvrtini i time slavili na kraju.

Novi trener Širokog Damir Vujanović na parket je poslao petorku u sastavu Vragović, Šutalo, Ramljak, Šakić i Rikić.

Već nakon tri minute Rikić imao problema s osobnim pogreškama. Prvu značajnu prednost su domaćini imali košem Šehovića pri rezultatu 11:7, no gosti rade seriju 11-0 i odlaze na 11:18. Tu svakako treba istaknuti odličnu partiju Šakića i Baraća.

Szabo i Nemeth su uspjeli smanjiti prednost Širokog da bi tricom Jamesa gosti otišli na mali odmor pri rezultatu 19:21.

Široki na krilima Jonesa i igrača s klupe Bilinovca, Peršića i Freemana povećava prednost početkom druge četvrtine i odlazi na 23:30.

Tada je Szolnokiju konačno proradio šut te Kalve pogađa sve izvana, a Bader dominira ispod koša te radi seriju 12:0 i odlaze na 35:30 minutu i pol prije prvog poluvremena. Barać je svojim košem smanjio, a na drugoj strani Bell zabija. Ramljak je promašio iz teške pozicije, međutim Vragović krade loptu koja završava u rukama Šutala za 37:34 na kraju prvog poluvremena.

Treća dionica susreta je počela prilično nespretno jer je u četiri i pol minute palo samo šest koševa. Široki počinje igrati sve bolje u obrani, a u napadu je dobru dionicu odigrao Freeman koji je imao veliku pomoć u Jonesu i Šakiću. Široki je u zadnje tri i pol minute treće dionice ubacio u veću brzinu i zabio 14 koševa i time su preokrenuli rezultat u svoju korist. Rezultat prije zadnje četvrtine je glasio 47:56. Gosti su svojom odličnom igrom treću četvrtinu dobili rezultatom 22:10.

Široki odlično otvara posljednju četvrtinu i nastavlja gdje je stao. Tricom Šutala, slobodnim bacanjima Jonesa i atraktivnim zakucavanjem Ramljaka prednost Širokog postaje dvoznamenkasta samo nakon tri minute igre u posljednjoj četvrtini.

Bell i Simon djelomično smanjuju prednost gostiju, no slobodnim bacanjima Baraća gosti opet dolazi do značajne prednosti. Košem Badera domaćini dolaze na 61:65 tri minute do kraja utakmice.

Široki ulazi u posljednju minutu sa šest razlike važnim koševima Freemana i Jonesa i rezultat je 63:69. Kalve i Šehović su uprskali dva domaća napada s koracima, što gosti koriste i održavaju prednost do kraja nakon serije slobodnih bacanja. Šutalo svojim slobodnim bacanjima zaključuje utakmicu i Širokovu petu pobjedu. Konačan rezultat na kraju je bio 69:75.

Igrač utakmice dolazi iz redova Širokog, Šakić s devet koševa i 12 skokova, Šutalo je dodao 15 koševa, a pojačanja kluba Freeman i Jones, su odigrali vrlo dobro, i svaki je sudjelovao u pobjedi s 12 koševa. Kod Szolnokija se izdvojio Kalve sa 17 koševa i Bader s 10 koševa i osam skokova.