Budućnost uvjerljiva protiv Cibone

Drugim uzastopnim porazom Cibona je izgubila priključak s prve četiri ekipe koje su u igri za doigravanje te ih sada od četvrtoplasiranog Partizana dijele dvije pobjede – ovoga su puta od Zagrepčana bolji bili košarkaši Budućnosti iz Podgorice.

KK Cibona – KK Budućnost VOLI 67:84 (11:21; 30:40; 50:61)

Drugoplasirana Budućnost od samog je početka utakmice preuzela potpunu kontrolu, a odgovor na pitanje tko će biti konačni pobjednik susreta bio je svima jasan kada su gosti prvu četvrtinu zaključili dvoznamenkastom prednošću – 11:21.

Do kraja utakmice domaći se igrači nisu uspjeli približit bliže od 6 koševa zaostatka dok su gosti u zadnjoj dionici susreta svoju prednost povećali na +20 da bi do kraja Cibona ipak malo smanjila tu prednost i zaključila dvoboj sa 17 koševa zaostatka.

Zaslužena pobjeda gostiju. Bili su kvalitetniji i konkretniji u svim segmentima igre. Na trenutke smo izgledali dobro, a na trenutke loše, a za pobijediti Budućnost se treba biti dobar svih 40 minuta. Ipak, ne mogu zamjeriti sebi i suigračima jer smo se trudili. Jednostavno, Budućnost je bolja ekipa u ovom trenutku,” izjavio je razigravač Cibone Vlado Ilievski nakon utakmice.

Kod gostiju su najviše pokazali amerikanac Omar Cook sa 13 koševa i 11 asistencija te Vladimir Dašić sa 18 koševa.

U domaćim redovima najviše su pokazali Jure Lalić sa 15 koševa i 7 skokova te Marin Rozić sa 13 koševa i 9 skokova.

Cibona sljedećeg vikenda gostuje u Mađarskoj kod Szolnoki Olaja, ali će u međuvremenu, u utorak, odigrati prijateljsku utakmicu zatvorenog tipa s turskim prvoligašem Darussafaka Dogus S.K.