Budućnost uvjerljiva protiv Szolnokia

Kao što smo i napisali u najavi utakmica 17. kola ABA lige, Budućnost je očekivano uvjerljivo dobila slabe Mađare koji će teško izbjeći posljednju poziciju na ljestvici.

KK Budućnost VOLI – BC Szolnoki Olaj 88:63 (26:19; 52:40; 71:49)

Budućnost je na svom terenu u Morači bila bolja u sve četiri četvrtine. Igrači Budućnosti nakon prve su četvrtine imali +7, do poluvremena su prednost povisili na +12, a utakmicu su u potpunosti riješili u trećoj dionici koju su dobili rezultatom 19:9.

Domaći su igrači bili bolji i u posljednjoj dionici s 3 poena razlike za ukupnu pobjedu od 25 poena razlike.

Mađari su uvjerljivo posljednji na ljestvici sa samo 4 pobjede i jedina su momčad bez pobjede u gostima. Predposljednja momčad sada im bježi 2 pobjede i teško da će se tu nešto promjeniti.

Budućnost su do pobjede predvodili Strahinja Milošević s 15 poena i 5 skokova i Vladimir Mihailović također s 15 koševa, a imao je i 3 asistencije. Kod Szolnokia, Suad Šehović 19 poena i Ernests Kalve s 14 poena i 5 skokova.