Ćapin odličan u domaćoj pobjedi Radničkog

U utakmici 17. kola ABA lige Radnički je na domaćem terenu uspio svladati makedonski MZT rezultatom 89:83. Krajnjem ishodu prethodilo je neizvjesnih nekoliko završnih minuta a na kraju su ipak slavili domaćini zahvaljujući odličnom Aleksandru Ćapinu.

Prvu četvrtinu bolje su odigrali gosti koji su nakon uvodnih deset minuta imali rezultatsku prednost od šest koševa razlike. Međutim, u drugoj četvrtini Radnički okreće rezultat u svoju korist, kada u 15. minuti dolaze do vodstva rezultatom 35:33 te zaključuju prvo poluvrijeme s 48:42 na semaforu.

Stvari se ponovno mijenjaju u drugom dijelu susreta kada u 24. minuti Todor Gečevski postavlja rezultat 53:54 ubačajem za dva poena. Makedonska momčad uspijeva zadržati prednost sve do 38. minute kada Miloš Borisov pogađa šut za tri poena i donosi Radničkom prednost rezultatom 81:79.

Nakon toga, s pogođena dva slobodna bacanja poravnava Gečevski, a uslijedio je zatim Ćapinov show. On prvo pogađa tricu za 84:81, a zatim zabija još pet poena čiji niz uspijeva poremetiti jedino MZT-ov Uroš Nikolić s dva slobodna bacanja . Značilo je to konačan rezultat 89:83 i pobjedu ekipe iz Kragujevca.

Najbolji pojedinac domaćina a i cijele utakmice bio je Aleksandar Ćapin s 26 postignutih koševa kojima je pridodao dva skoka, devet asistencija i jednu ukradenu loptu za konačnu valorizaciju 34. Kod gostiju posebno se istaknuo Damjan Stojanovski s 21 poenom, sedam skokova, jednom asistencijom te tri ukradene lopte, a valorizacijom 22.

Nalaze se dvije ekipe iz ovog dvoboja sada na identičnom omjeru pobjeda i poraza 9-8, a Radnički je ipak na petoj poziciji ljestvice, dok je MZT na osmom mjestu, razlog čemu je koš-razlika.