Cedevita bez ikakve šanse u Limogesu

Bez ozljeđenih Marka Tomasa i kapetana Roka Ukića Cedevita je odigrala utakmicu drugog kola Eurolige na vrućem parketu u Limogesu. Domaćin je igrao euroligaški susret na svom parketu nakon 16 godina, a 5000 gledatelja je napravilo odličnu košarkašku atmosferu.

Na kraju su se obistinile prognoze bookmakera i Francuzi su upisali više nego sigurnu pobjedu protiv napadački jako loše Cedevite čije vodstvo je sada na potezu ako žele biti koliko toliko konkurentni u Europi.

Limoges – Cedevita 71:60 (24:16, 41:31, 58:45)

Boungou 17, Batista 11, Moerman 8, Curry 8; Babić 14 (5as), Pilepić 10, Gordić 9, Delaš 8 (7sk)

Početak utakmice najavio je neugodnu večer za momčad Jasmina Repeše. Frejus Zerbo, Leo Westermann i Pape Philippe Amagou (trica) su odveli Limoges na 7:0. Ipak, Miro Bilan, Mario Delaš i Fran Pilepić su brzo uzvratili serijom 6-0, da bi nakon koša Amagoua Mario Delaš poravnao na 8-8.

Slijedi nova serija domaćina od 14-0 koju je s dva time-outa pokušao prekinuti vidno nezadovoljan Repeša. Ljut je bio na obrambeni učinak njegove ekipe i veliki broj izgubljenih lopti. Luka Babić do kraja četvrtine postiže šest vezanih koševa za smanjenje vodstva.

Babić na početku drugog dijela nastavlja biti precizan i s četiri vezana poena približava Cedevitu na samo tri poena zaostatka. U tih posljednjih četiri minute Zagrepčani su bili bolji 13:2. Kao po pravilu nakon dobre igre slijedi duži period loše i domaćin upisuje novu seriju od 7-0 za deset poena razlike (31:21), a isti zaostatak je prvak Hrvatske imao i na poluvremenu (41:31).

Obje ekipe u drugo poluvrijeme ulaze s puno grešaka što rezultira samo po pola poena za svaku momčad u prve dvije minute. Prvih pet minuta Cedevita zaključuje sa samo tri ubačaja i velikom inferiornosti ispod svog obruča koji je omogućavao puno napadačkih skokova Limogesa. Nakon zakucavanja Bongoa iz kontre (51:34) Repeša je morao zatražiti minutu odmora koja nije bila ugodna za njegove igrače. Do kraja četvrtine Francuzi su čvrsto držali dvoznamenkasti višak i s 13 poena viška ušli su u posljednjih deset minuta.

U 34. minuti Cedevita još nije postigla 50 poena, a Repeša je svoj bijes na minuti odmora iskazao prema Tomislavu Zubčiću koji se do tog trenutka još uvijek nije upisao u listu strijelaca. Iako je bilo još dosta vremena u igri, jasno je bilo da naša ekipa nema nikakve šanse za preokret. Tako je i bilo na kraju, Vitamini su upisali rezultatski podnošljiv poraz od 71:60.

Boungou (17) i Batista (11) su upisali najbolje učinke za pobjedničku ekipu dok su Cedevitu predvodili Babić (14) i Pilepić (10).

Cedevita (0-2) za sedam dana dočekuje jaki CSKA iz Moskve (2-0), a Limoges (1-1) je domaćin Unicaji (1-0).