Cedevita bez poteškoća protiv Kvarnera

U 12. kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je domaćinstvo utakmice protiv Kvarnera 2010 u suradnji s Košarkaškim klubom Rovinj organizirala u Rovinju i pobijedila sa 90:58. Zagrepčani su već nakon prvog poluvremena vodili 48:32, a u drugom su samo dodatno povećali prednost i njihova pobjeda nijednom nije došla u pitanje.

Utakmica je ujedno imala humanitarno značenje i mole se svi da doniraju za pomoć 16-godišnjoj djevojci Rebeki Radoš, koja mora na hitnu operaciju u SAD. Rebeka je već imala jednu operaciju prije dvije godine, kad joj je u Hrvatskoj otklonjen dio tumora, a novi nalazi pokazuju da se tumor vratio i prema preporukama liječnika roditeljima je za Rebeku preporučena nova operacija u klinici University of Pittsburgh Medical Center. Navedena bolnica je jedina ponudila operaciju koja garantira 100-postotni učinak. Donirati možete pozivom na broj 060 9202 (6,25 kn uz uključen PDV) ili uplatom na račun u PBZ-u (IBAN: HR77 2340 0091 5107 1923 2, s pozivom na broj 02-29121998).

Što se tiče same utakmice, Kvarner 2010 se solidno držao u prvoj četvrtini, koju su Zagrepčani završili s tek minimalnim vodstvom 17:16, no već u drugoj dionici je Cedevita počela stvarati razliku.

Zagrepčani su taj period preko Stanka Baraća, Ivana Ramljaka i Ante Delaša otvorili serijom 6-0 za 23:16. Kod Cedevitinog vodstva 33:22 trener Riječana Marijan Mance pozvao je timeout. No, nije puno pomoglo. Finalisti ABA lige serijom 7-0 na otprilike dvije minute do kraja prvog poluvremena, koju je tricom zaključio Nemanja Gordić, poveli su s velikih 42:25.

Odličnu drugu četvrtinu Cedevita je dobila s 31:16 uz šut za dva 7/9, šut za tri 3/6 i osam upisanih asistencija. Ne čudi stoga što su Zagrepčani na veliki odmor otišli s +16, a na kraju treće četvrtine rezultat je bio 71:49.

Cedevita je danas bila u sastavu bez Marka Tomasa, Marka Arapovića i Lovre Mazalina. No, nakon što se ozlijedio u četvrtoj utakmici finalne serije doigravanja ABA lige protiv Crvene zvezde, danas je ponovno zaigrao Roko Leni Ukić.

U dresu pobjednika Pilepić je upisao 14 poena. Gordić je ubacio poen manje, a po 10 poena dodali su Zubčić (9 skokova) i Babić. Na strani Kvarnera 2010 jedini dvocifreni s 10 poena bio je Dino Šamanić.