Cedevita bez šansi u Moskvi

Košarkaši Cedevite upisali su novi poraz. Očekivano su izgubili od neporaženog ruskog CSKA. Vitamini nisu imali prevelike šanse da u Moskvi ponove senzaciju iz Izraela kada su srušili Maccabi. Ukoliko žele drugi krug, izabranici Jasmina Repeše će morati pobijediti Maccabi u Zagrebu te ALBU u Berlinu u preostala zadnja dva kola.

CSKA – Cedevita 97:79 (32:18; 60:34; 74:53)

CSKA: De Colo 14, Astapkovich, Frizdon 13, Nichols 6, Jackson 2, Korobkov 5, Weems 14, Strebkov 5, Vorontsevich 13, Kaun 13, Hines 12

Cedevita: Mazalin, Zubčić 14, Ramljak, Pilepić 23, Babić 3, A. Delaš 2, Žganec, Bilan 10, M. Delaš 11, Gordić 4, Ukić 4, Arapović 8

Ruski prvak osigurao je ovom pobjedom prvo mjesto u skupini i tako postao prva momčad koja je ove sezone skupila osam pobjeda u Euroligi. Cedevita je na omjeru 2-6, ali i dalje ima šansi. Domaćini su krenuli furiozno već u prvoj četvrtini utrpavši šest trica. To su ponovili i u drugoj četvrtini (šest trica) i serijom 14:0 otišli su na 20+ poena prednosti. Na poluvrijeme se otišlo sa, za domaćine ugodnih, 60:34.

Zanimljivo, Rusi su postavili rekord u broju poena postignutih u jednom poluvremenu. U drugom su pak dijelu malo “otpustili papučicu gasa”, no sve što je Cedevita uspjela jest približiti se na samo minus 18. Bez prave prilike gostiju da ugroze rezultat, košarkaši CSKA rutinski su priveli utakmicu kraju s visokih 97:79.

Kod domaćina najbolji je bio Weems s 14 poena i sedam skokova. Dobar je bio i Nando De Colo koji je također ubacio 14, a imali su još četiri igrača koji su postigli dvoznamenkasti broj poena. Kod Cedevite su se istaknuli Pilepić s 23, Zubčić s 14 ubačaja te Mario Delaš koji je ubacio 10.