Cedevita došla do novih bodova

Cedevita je u 10. kolu ABA lige na svome terenu ugostila makedonski MZT. Kvalitetnom prvom četvrtinom košarkaški Cedevite su se odvojili na plus 16. Gosti su u nastavku polako topili prednost i približili se na minus pet krajem treće četvrtine. No, domaćini su odlično reagirali na početku posljednje dionice te pobjegli na plus 14 i mirno zaključili utakmicu. Završilo je s rezultatom 77:65 u korist Cedevite.

ABA liga 10. kolo, 2. prosinac

Cedevita – MZT  77:65 (24:8, 20:25, 18:22, 15:10)

Cedevita: Ukić, Perković, Johnson, Katić 2, Nichols 15, Slavica, Žganec, Musa 18, Cherry 6, Stipanović 15, Ramljak 2, Murphy 5
MZT: Pavlićević 18, Majstorović 6, Sokolov 5, Lalić, Penov, Simonovski 8, Minchev, Trajkovski 3, Spasojević 12, Stojanovski 4, Maslinko, Mavra 7

“Vitamini” su bolje ušli u utakmicu. Nakon pet minuta igre domaćini su se odvojili na 14:5, prvo osjetnije vodstvo. Sjajan je bio iskusni Nichols koji je ubacio 10 poena bez promašaja iz igre u prvoj četvrtini pa se prednost Cedevite povećala i na 16 poena razlike (24:8).

Gosti su se malo trgnuli u nastavku sa 6:0 serijom, no petorka Cedevite s početka susreta se vratila na parket i uspjela spriječiti potpuno vraćanje Makedonaca u egal. Ipak, gosti su zadržali aktivan rezultat i u trećoj dionici pa se u posljednju četvrtinu ušlo s plus sedam Cedevite.

Početkom četvrte dionice Ukić i Stipanović donose Vitaminima sigurnijih plus 14. To se na kraju pokazalo ključnim, domaća momčad je mirno utakmicu privela kraju.