Cedevita izborila Final Four Kupa Krešimira Ćosića

U četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića Cedevita je u gostima kod Zaboka u Bedekovčini pobijedila Zabok sa 106:61 i tako izborila plasman na Final Four, gdje će imati priliku da obrani prošlogodišnju titulu pobjednika Kupa.

Cedevita je u Zagorju igrala bez Nemanje Gordića (ozljeda) i Lovre Mazalina (vratio se s euroligaškog juniorskog turnira u Rimu), no dobra je vijest da je nakon dužeg izbivanja ponovno zaigrao Marko Tomas, koji je prvi put u igru ušao na 3:30 min. do kraja prve četvrtine.

Zagorci su u početnih 10 minuta dobro držali i prva je dionica završena s 21:21. No, drugu je četvrtinu momčad Jasmina Repeše otvorila serijom 14-1. Luka Babić na 5:28 min. do velikog odmora u kontri je zakucao za vodstvo gostiju 35:22 i u tom trenutku strateg domaćih Dragutin Črnjević pozvao je timeout.

Zabočani su preko Antonija Vlaića na trenutak tu seriju prekinuli. No, Cedevita je u ranije spomenutoj četvrtini dobro koristila ukradene lopte i u napadu došla do nekoliko laganih koševa. Prednost je nastavila rasti, a kad je Fran Pilepić na 13 sekundi do kraja poluvremena zabio tricu za 54:34, to je bilo ujedno najveća prednost koju je Cedevita dotad imala na utakmici.

Cedevita je do kraja rutinski privela utakmicu kraju uz još povećanja prednosti u drugom dijelu susreta.