Cedevita izgubila dobivenu utakmicu

Odličnu utakmicu su večeras odigrale ekipe Igokee i Cedevite. Dvoboj je bio važan za obje ekipe: Cedeviti kako bi se odvojila i ozbiljno zakoračila prema završnom turniru, a Igosima kako bi uhvatili priključak s vodećim sastavima. Domaći je bio spretniji i sretniji. Iako su gubili gotovo trideset minuta na kraju su nakon produžetaka uvjerljivo slavili.

Igokea – Cedevita 96:89 (25:27; 43:46; 61:66; 80:80)

Igokea: Dozet 6, Jorović 26, Knežević, Gajović, Nikolić 5, Gordić 5, Gipson 18, Bakić, Williams 18, Mirković 2, Štemberger 14, Bunić 2
Cedevita: Zubčić 10, Ramljak 2, Jelenek, Babić 6, Smith 14 (7as), Ray 13, Bilan 13 (11sk), Nurkić 12, Baltić 3, Baždarić 16

Obje ekipe su izuzetno efikasno otvorile susret, nakon manje od četiri minute igre na semaforu je pisalo 16:15 u korist naše momčadi. U brzoj igri do prve veće prednosti je došla Igokea na krilima Branka Jorovića i novopridošlice Lancea Williamsa, Igosi su otišli na 25:18.

Jasmin Repeša je nakon time-outa uveo Jusufa Nurkića i Ivu Baltića koji su pokrenuli Vitamine i potpuno vratili svoju ekipu u egal. Četvrtinu, i seriju 7:0, je zaključio Allan Ray svojim 11 košem u prvoj dionici za konačnih 27:25 u korist naše momčadi.

Cedevita je nastavila s dobrom igrom i u drugom periodu utakmice. Odlično je igrao Nolan Smith, a upravo nakon njegove asistencije iza linije za tri poena zabio je Marino Baždarić i postavio rezultat 37:31. Malo su naši posustali do kraja četvrtine, a briljirao je Branko Jorović koji je bio fantastičan u prvom poluvremenu.

Krilni centar domaćih postigao je u prvih dvadeset minuta čak 23 koša uz šut iz igre 7/9. Četvrtina je ipak okončana u korist Vitamina, a tricu za prednost ponovo je pogodio Marino Baždarić, na veliki odmor otišlo se s 46:43.

U nastavak se ušlo sporije s obje strane. Tempo igre je na očigled pao, a to je pogodovalo Cedeviti. Domaći sastav je postao bezidejan u napadu i počeli su forsirati igru “1 na 5”. Razigrao se u tim trenutcima Luka Babić koji je s četiri vezana koša povukao Vitamine na najveću razliku, plus deset.

Domaći trener je nakon te serije pozvao time-out i izvukao najbolje iz njega. Igosi se poslije minute odmora bude i uzvraćaju sa šest uzastopnih koševa. Dojam je bio kako je Cedevita olako ispustila stečenu prednost, seriju je prekinuo šutom iz kuta Marino Baždarić. U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću naše momčadi od pet poena.

Cedevita je posljednji period otvorila s par promašaja i odmah u startu dopustila Igokee da se u potpunosti vrati u utakmicu. Igralo se tijekom cijele četvrtine koš za koš iako su naši igrači držali minimalnu prednost. Nakon koš-faula Uroša Nikolića Igosi poravnavaju rezultat, na semaforu je pisalo 74:74. Ipak na samom kraju prisebniji su bili Vitamini: prvo je Nolan Smith lijepo proigrao Miru Bilana koji iz reketa lako zabija, a zatim prednost na plus četiri povećava Tomislav Zubčić s linije za slobodna bacanja.

Nakon time-outa Lance Williams zabija jedno bacanje, na drugoj strani Cedevita gubi loptu, a Siniša Štemberger pogađa tricu izjednačenja. Allan Ray je promašio zadnji napad Vitamina i otišlo se u produžetke.

Prva je u nastavku povela Cedevita, polovično uspješan je s linije za slobodna bacanja bio je Miro Bilan. Do veće prednosti Igokea dolazi poslije pet vezanih koševa Sergeria Gipsona, rezultat je bio 87:81. Naša ekipa je nastavila s lošom igrom i povratka u utakmicu više nije bilo, a domaćini su to iskusno kaznili.

Cedevita u sljedećem kolu igra na domaćem parketu protiv Partizana, a Igokea putuje u Široki Brijeg.