Liga za ostanak: Križevci predvođeni Palčićem pobijedili u samoj završnici

U prvom kolu Lige za ostanak Križevci su pred domaćom publikom u samoj završnici utakmice ostvarili vrlo važnu pobjedu. Iako je imala dvoznamenkastu prednost, Darda je izgubila rezultatom 71:70.

Križevci – Darda 71:70 (12:18; 31:36; 47:57)

Križevci: Konjević 16, Palčić 11, Palac 2, Čiklić 6, Fodor 13, Maslić 1, Grgat 14, Jurjević 4, Jakoliš, Kapusta 4, Matoić, Čusek.

Darda: Kujundžić 4, Meznarić 15, Došen 3, Diminić 18, Šarac, Bičvić 14, Pandurić 16, Radoš, Krajina, Turalija.

Od prve minute utakmice obje ekipe igraju agresivno, što je sucima odgovaralo jer su upravo takav kriterij postavili. Igralo se s puno kontakta i borbe, pogotovo pod košem gdje Ivan Grgat nije imao toliko lak posao kao što je očekivao. Nakon nekoliko uvodnih minuta  počele su se sakupljati osobne pogreške, tako je već do kraja prve četvrtine Miše Diminić imao njih tri, a do poluvremena je sakupio i četvrtu kada je napravio faul u napadu. Križevci su prvu dionicu završili s minusom od šest poena. Viktor Kovač je odlučio u drugoj četvrtini staviti Dinu Palčića koji je predvodio mini seriju Križevaca od 9-2, kada su došli do svoga prvog vodstva od 21:20. Minutu kasnije, Dino Jakoliš promašuje zakucavanje u kontri koje bi donijelo domaćinu novo vodstvo. Gosti na odmor odlaze s vodstvom od pet razlike.

Jako lošu šutersku večer za tri poena su imale obje ekipe, Križevčani su u prvom poluvremenu šutirali samo 10 posto, dok su Dardani bili nešto bolji, oni su bili upiješni tri puta od devet pokušaja. Isto se nastavilo i u trećoj četvrtini a domaćina je na životu držao spomenuti Palčić koji je u više navrata izborio faul u napadu. Dejan Meznarić je odigrao odlično u drugom poluvremenu, svojim poenima je u par navrata dovodio Dardu do dvoznamenkastog vodstva. Osam minuta prije kraja gosti su imali +10 no onda je krenuo šut domaćina.

Davor Konjević ubacuje tricu na koju se nadovezuje Goran Fodor, te je gostujući trener bio prisiljen na minutu odmora. Time out nije pomogao jer već u nastavku Konjević ubacuje još jednu tricu s kojom izjednačuje rezultat. Nakon nekoliko koševa s obje strane, Palčić zabija četiri vezana poena za vodstvo 69:66. Nakon gostujućeg time outa Antonio Bičvić, te Meznarić zabijaju po dva poena a Križevci 12 sekundi prije kraja promašuju šut. Konjević radi brzi faul na Robertu Kujundžiću koji promašuje oba bacanja. Nakon minute odmora domaćeg stratega, Konjević zabija dva poena iz vrlo teške pozicije za vodstvo 71:70. Ostalo je tri sekunde do kraja, kada nakon izvađanja kapetan gostujuće ekipe gubi loptu. Veliko slavlje je moglo početi za Križevčane.

Koliko Dino Palčić znači za svoju ekipu pokazao je u ovoj utakmici, svojom agresivnom obranom natjerao je protivnike na čak pet faulova u napadu, a osim toga ubacio je 11 poena i upisao 6 asistencija. Konjević je ubacio 16 poena, od čega dvije trice u zadnjih nekoliko minute, te pobjedničko polaganje. Kod gostiju najviše su se istaknuli kapetan Dejan Meznarić s 15 poena, te Miše Diminić koji je ubacio 18 poena uz 6 ulovljenih skokova.