Cedevita potonula u drugom poluvremenu u Milanu

Bila je ovo prva službena utakmica u kojoj Cedevitu s klupe nije vodio Božidar Maljković, no prema prikazanoj igri, čini se da će im ipak nedostajati. Bio je ovo direktan okršaj dvije momčadi koje se bore za prolaz dalje. Milano je bio bez ozlijeđenog Gentilea, ali unatoč tome ostvarili su uvjerljivu pobjedu.

Armani Milano – Cedevita 75:60 (20:18, 36:37, 61:46)

Cedevita je imala prvi napad na utakmici i njega je odmah realizirao Miro Bilan koji je bio i jedan od ponajboljih igrača gostujuće momčadi. Na drugoj strani, s pet uzastopnih poena, uzvraća Fotsis. Cedevita radi seriju 7:0 koja završava tricom Predraga Šuputa. Brzo se domaći sastav vraća u igru i Hendrix zakucavanjem poravnava na 9:9. Tri minute prije kraja prve četvrtine u momčad Milana ulazi i naš Rok Stipčević i odmah promašuje tricu. Igralo se vrlo brzo i s puno koševa. Trener Scariolo je izrotirao mnogo igrača, ali nije uspio pronaći nekog tko bi bio posebno raspoložen u prvom poluvremenu. Sigurno je Milanu nedostajao i učinak njihovog najboljeg igrača Langforda, koji je u prvom dijelu utakmice postigao samo četiri poena. Prva četvrtina završila je plus 2 u korist Milana nakon što je Vlado Ilievski promašio tricu u posljednjem napadu.

Bolje su domaći otvorili drugu četvrtinu i tricom Stipčevića odlaze na najvećih plus sedam. Prve minute dobili su i Marko Tomas i Lukša Andrić. Pali su i ritam igre i preciznost igrača – silne rotacije trenera učinile su svoje. Druga dionica igre obilovala je greškama s obje strane. Bolje se u toj konfuziji snašla Cedevita koja je brzo uhvatila priključak i kažnjavala promašene šuteve domaćih igrača. Ilijevski zabija svoje prve koševe i poravnava rezultat na 32:32, a odmah u sljedećem napadu Milano brzopleto gubi loptu i u kontri Green stavlja tricu, pa Cedevita odlazi na plus 3. Cedevita nije uspjela otići na veću razliku, a razlog tome su i četiri zaredom promašena slobodna bacanja Mire Bilana koji je stvarao ogromne probleme Hendrixu. Gosti su unatoč svemu dobili drugi dio igre i na poluvrijeme otišli s minimalnih plus jedan.

Treću četvrtinu bolje otvaraju Talijani. Omar Cook stavlja svoju prvu tricu, dok na drugoj strani Gelabale postiže tri poena za redom (tri bacanja). Malo je igrao Francuz u odnosu na minutažu koju ima inače i s obzirom da je najbolji igrač Cedevite u dosadašnjem dijelu sezone. Milano veže dvije trice preko Fotsisa i Haristona, a domaćini su u tom trenutku imali i najveću prednost – plus osam. Njihovu seriju zaustavlja Bilan prvo s linije slobodnih bacanja, a odmah zatim i iz reketa. Milano je tada osjetio priliku i pojačao obranu. Cedevita je počela  olako gubiti lopte, a Talijani su kažnjavali obrambene propuste i pogađali otvorene šuteve. Prvu tricu stavlja Basile, sljedeću Fotsis, a nakon toga i Bourousis dva bacanja te Milano odlazi na plus 16. Cedevita je u toj trećoj dionici igre zabila svega devet koševa, a primili su čak dvadeset i pet. Bilo je već tada jasno da će jako teško doći do pobjede.

Zadnja četvrtina počinje kao i prethodne dvije. Napravio je Milano na samom startu 9:3 i tako riješio pitanje pobjednika. Cedevita se nije uspjela približiti niti jednom tokom posljednje dionice igre. Razigrao se i Langford koji je pogodio neke šuteve, a igra Cedevite počela je izgledati pomalo bezglavo. Nije momčad iz Zagreba odigrala toliko loš susret koliko to možda krajnji rezultat sugerira, ali loš drugi dio treće četvrtine bio je koban za njih u ovoj utakmici. Vrlo vjerojatno su se s ovim porazom oprostili od nade da će proći skupinu i iako još nije sve izgubljeno, biti će jako teško ostvariti prolaz dalje. Konačni rezultat bio je 75:60.

Cedevita u sljedećem kolu dočekuje jednu od najbogatijih i ponajboljih momčadi u Europi, istanbulski Efes, a Milano putuje u Vitoriju na noge Caji Laboral.

U drugoj utakmici skupine Olympiacos je u Pireju pomeo Anadolu Efes sa 75-53. Europske prvake je sa 17 koševa i šest uhvaćenih lopti predvodio Kostas Papanikolaou, dok je Jamon Lucas s 15 poena bio najefikasniji kod gostiju iz Istanbula. Naš Stanko Barać je nakon oporavka od ozljede odigrao četiri i pol minute za Efes što je iskoristio za jedan poen i jedan skok.

Rezultati Eurolige, 7. kolo

Skupina C

Armani Milano – Cedevita 75-60
Olympiacos – Anadolu Efes 75-53
Redoslijed: 1. Žalgiris 5-1 (-1), 2. Olympiakos 5-2, 3. Efes Anadolu 4-3, 4. Armani Milano 3-4, 5. Cedevita 2-5, 6. Caja Laboral 1-5 (-1).