Zadar bez Lyonsa i Lawrencea uvjerljiv protiv Kvarnera

Košarkaši Zadra nakon kiksa u Šibeniku, vratili su se na pobjedničke staze uverljivom pobjedom protiv Kvarnera 2010. Gosti iz Rijeke donekle su prijetili samo u prvoj četvrtini.

Zadar – Kvarner 2010 93:71 (25:18, 52:32, 76:54)

Zadar: Šutalo 18, Prostran 14, Ivanov 13, Batur 12, Bašić 11, Kraljević 8, Sobin 5, Špaleta 4, Đugum 3, Ramljak 3, Dijan 2, Perić.

Kvarner 2010: Širko 19, Krivec 12, Škifić 10, Stipčić 8, Mustapić 7, Čakarun 6, Boban 4, Šamanić 3, Miličević 2, Veljačić, Čuić.

Zadrani su već na početku susreta dali do znanja gostima iz Rijeke da će teško doći do bodova u ovom susretu. Na krilima Ivana Batura i Marka Šutala poveli su s 8:2. Kvarner 2010 dobro se držao u prvoj četvrtini, ali niti jednom nije uspio povesti. Krajem prve četvrtine, mladi Lovre Bašić pogađa tricu za 25:18, a tim rezultatom završio je uvodni period.

Bašić je nastavio dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a u prve četiri minute tog perioda postiže dvicu pa tricu. Na drugoj strani konkurencija mu je Henrik Širko koji također postiže pet poena. Nakon što je Dino Stipičić zabio dva slobodna bacanja i doveo Kvarner na 32:28, Bašić opet postiže tricu, Batur pogađa dva slobodna bacanja, a kapetan Ive Ivanov polaže za 39:28. Seriju Zadra prekida Bojan Krivec, ali samo na kratko jer uslijedilo je novih 10:0 za plus 18. Opet je Krivec s dva slobodna bacanja prkinuo zadarsku seriju, ali u posljednjoj minuti Marko Ramljak postiže tricu za 52:32, a tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme. Bila je to najviša prednost domaćina do tog trenutka susreta.

Kvarner 2010 u drugom poluvremenu nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Zadru koji je uspješno održavao stečenu prednost  iz prvog dijela. Najvišu prednost na susretu zabilježili smo sredinom posljednje četvrtine kada polaganjem Tonija Dijana Zadar odlazi na 89:58 ili na plus 31. Riječani su do kraja susreta smanjili razliku na 22 poena zaostatka.

Kod Kvarnera su se istakli Širko s 19 poena, četiri skoka i čak sedam osvojenih lopti te Krivec s 12 koševa i tri asistencije. Zadrane je predvodio Šutalo s 18 koševa, a susret je završio bez i jednog promašaja, pogodio je obje dvice, sve tri trice i svih pet slobodnih bacanja. Toni Prostran zaustavio se na 14 poena, četiri skoka i tri asistencije. Zadar je opet bio odličan u šutu za tri poena, pogodili su čak 13 trica iz 24 pokušaja.

Ipak, više od pobjede u Zadru će se pričati o neigranju Andrewa Lawrencea i Marka Lyonsa koji su prema nekim izvorima štrajkali, ali službena verzija izostanka najvjerojatnije će biti neke lakše ozljede.