Cedevita razbila Šibenčane

Košarkaši Cedevite uvjerljivo su slavili u drugom kolu A-1 Lige za prvaka protiv Šibenika. Unatoč popunjenom Baldekinu, domaćini nisu imali previše šanše protiv raspoloženih Vitamina. Utakmica je poslužila treneru Jasminu Repeši kao priprema za polufinale ABA lige u kojem će Cedevita odmjeriti snage s podgoričkom Budućnosti.

Furiozno su krenuli gosti. Odmah na početku serija 18:4 dovoljno je govorila o kakvoj će utakmici biti riječ. Šibenčani su bili u grču, očito malo impresionirani renomiranim protivnikom. No, uspjeli su se domaćini probuditi i smanjiti na pristojnih minus šest, no pri rezultatu 32:20 za Cedevitu došlo je do kvara semafora u dvorani što je uzrokovalo 20 minutni prekid.

Domaćini su se više “ohladili” i ubrzo je Cedevita novom serijom (15:0) zaključila prvo poluvrijeme. Nemanja Gordić je zaključio poluvrijeme šutom sa zvukom sirene. Drugi dio više je bio u revijalnom tonu. Gosti su podizali prednost iz minute u minutu ostavivši Šibenčane bez ikakvih šansi. Prednost je u konačnici narasla i na ogromnih plus 45, odnosno 104:59.

Kod Cedevite su petorica igrača završila susret s dvocifrenim brojem poena. Najviše, 15 poena, zabio je Luka Babić, a kod gostiju je najbolji strijelac sa 16 poena bio Roko Badžim.