Cedevita razbila Zvezdu i izborila četvrtu utakmicu

Šteta što je tek 1:2, ono je što se može reći nakon maestralne pobjede, kojom je Cedevita smanjila prednost Crvene zvezde u finalu doigravanja ABA lige. Cedevita je večeras bila sve ono što dvaput u Beogradu nije – bila je agresivna, pametna, hrabra, kreativna i učinkovita. Večer gotovo bez pogreške donijela je Vitaminima prvu ovosezonsku pobjedu protiv Zvezde, koja je zapravo pokazatelj onoga što ova momčad može i kako treba igrati sutra i, nadamo se, u majstorici ovog finala.

Već nakon samog podbacivanja bilo je vidljivo da Cedevita večeras diše punim plućima, a dvije trice Ukića te koševi Žganeca i Tomasa donijeli su u 7. minuti i konkretnu prednost (16:8). Pet minuta kasnije, nakon nesportskog prekršaja Marjanovića nad Baraćem, hrvatski centar najprije pogađa oba slobodna bacanja, a potom i tricu, kojom odvodi Cedevitu na plus 13 (29:16). Do poluvremena Zvezda je uspjela uspostaviti ravnotežu, međutim, nekoliko vezenih neiskorištenih napada Zagrepčana razlog su tek jednoznamenkastog vodstva Vitamina na velikom odmoru (41:32).

Nastavak je Cedevita otvorila tamo gdje je stala u prvom poluvremenu. Agresivna i kvalitetna obrana donijela je efikasan napad i dotad najvećih 50:35 nakon trice Marka Tomasa u 24. minuti. Uza sve ostalo, momčad Jasmina Repeše večeras je igrala sjajno u kontinuitetu, bez mnogo puta viđenih crnih rupa u igri. Jednostavno, kada vam se sve poklopi, onda na kraju treće četvrtine vodite s ogromnih plus 22 protiv momčadi koja je do večeras imala tek tri poraza u ABA ligi i koja je igrala TOP 16 Eurolige.

Posljednjih deset minuta nije donijelo ništa spektakularno. Nije se ni očekivalo, budući da je dvoboj je bio riješen, a injekcija samopouzdanja ubrizgana pa je Repeša rasporedio snage i minute imajući na umu novi sutrašnji dvoboj. Ipak, Zvezda je do kraja uspjela značajno smanjiti, što nikako ne umanjuje veliku predstavu i pobjedu Cedevite.

Stanko Barać s 15, Marko Tomas s 14 i Luka Babić s 12 koševa bili su najefikasniji u redovima Cedevite, dok su napad Zvezde predvodili Boban Marjanović sa 16 i Nikola Kalinić s 10 ubačaja.

Četvrta utakmica na rasporedu je, dakle, sutra u Domu sportova s početkom u 20:30 sati.