Splićani slavili kod Kaštele i zadržali priključak

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Splita u županijskom derbiju kod Ribole Kaštele i tako zadržali priključak za Goricom za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje vodi u dodatno razigravanje za popunu A1 lige. S druge strane, Kaštelani su relativno sigurni i najvjerojatnije u nastavku neće osjetiti posljedice ovog poraza.

Žuti su autoritativno ušli u utakmicu i već u 4. minuti poveli 10:1. Kaštelani se potom polako bude te ubrzo sustižu, a zakucavanjem Ćubele i prestižu Splićane (16:14). Serijom 7:0 Ribola u 16. minuta ima najvećih plus osam (36:28), međutim, Split se preko Đuguma, Filipovića i Dijana ubrzo uspijeva vratiti i zadržati egal na poluvremenu (40:37).

Bio je to uvod u ono što je uslijedilo na početku nastavka. Naime, Žuti su iz svlačionice izašli odlučniji i agresivniji pa su serijom koševa 12:2 preuzeli vodstvo (49:42) koje, pokazat će se, nisu ispuštali do kraja susreta. Kaštela je preko povratnika Damira Rančića dvaput uspjela smanjiti na minus tri, međutim, oba puta je na drugoj strani tricom odgovorio Goran Filipović i tako zadržao svoju momčad u rezultatskom plusu.

Ulazak u posljednjih deset minuta također je pripao Splićanima. Matić i Filipović autori su koševa koji su Žutima donijeli najvećih plus 11, no nisu ih uspjeli dugo zadržati. Zahvaljujući deset koševa Luke Klarice, Ribola se uspjela vratiti i tri minute prije kraja stići na samo koš zaostatka (72:73). Međutim, koš-faulom ponovno je odgovorio Filipović, tricu je dodao Tešija i vrlo važni bodovi otišli su u Split.

U redovima pobjednika s 21-im košem najefikasniji bili su Goran Filipović i Jakov Mustapić, dok je Toni Dijan dodao 17 koševa, 11 skokova i četiri dodavanja. Na drugoj strani, Luka Klarica sa 16 i Damir Rančić s 15 ubačaja bili su najzapaženiji kod domaćina.

Žuti će nove bodove tražiti u domaćem dvoboju protiv Vrijednosnica Osijek, dok je Ribola Kaštela u sljedećem kolu slobodna.