Cedevita svladala Alkar sa 60 razlike

U susretu 5. kola A1 Lige za prvaka, Cedevita je deklasirala Alkar s velikih 60 razlike. Ovom pobjedom su na omjeru 4:1, dok su poraženi Sinjani i dalje bez bodova. Rezultat dovoljno govori o inferiornosti i nemoći gostiju.  Cedevita je utakmicu okončala sa 69 posto ubačaja za dva, 60 posto za tri i visokih 96 posto za jedan poen, a pritom su tijekom cijelog susreta izgubili samo 8 lopti.

[rezultat id=401]

Alkar se solidno držao u prvom poluvremenu, ubacivši 45 poena. No to im ništa nije značilo jer su domaćini ubacili čak 59. Prva četvrtina završena je rezultatom 33:25, a poluvrijeme već spomenutim rezultatom 59:45. Nakon velikog odmora smo vidjeli totalni raspad gostiju.  Cedevita je ubacila 76 poena, dok su gosti nadodali 30. Utakmica je završena rezultatom 135:75.

U redovima Cedevite samo se Derwin Maurice Kitchen nije upisao u listu strijelaca. Miro Bilan je ubacio 32 poena uz 8 skokova i bio najbolji igrač utakmice s valorizacijom 45. Priliku je odlično iskoristio i Ivan Buva ubacivši 17 poena uz 9 skokova. U redovima gostiju 21 poen je ubacio Nikola Gaurina.