Cedevita u infarktnoj završnici upisala pobjedu protiv Splita

U 13. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova u nevjerojatnoj završnici pobijedila Split 79:78 i momčad trenera Dražena Oreškovića u nacionalnom prvenstvu sada je na omjeru 8-5.

U 11. minuti utakmice Splićani su imali 13 poena razlike. Međutim, Cedevita se borila i na veliki odmor otišla s -6, a u 27. minuti Toni Vitali polaganjem je Zagrepčanima donio i vodstvo 51:50.

Nakon 30 minuta igre vodio je Split sa 59:56. Ista razlika bila je i kad je Toni Perković na 7:42 min. do kraja utakmice zabio koš i dodatno slobodno bacanje za zaostatak svoje momčadi 63:66, no Splićane je s dvije povezane trice opet odvojio Tomislav Gabrić pa je kod vodstva gostiju 72:63 Orešković u 34. minuti morao pozvati timeout Cedevite.

Naposljetku je sve odlučeno u fantastičnoj završnici. Nakon što je Pavle Marčinković zabio za 78:73 vodstvo Splita, na 65 sekundi do kraja Domagoj Bošnjak ubacio je koš i dodatno slobodno bacanje i Cedevitu približio na -2.

Splićani su potom poslali loptu u aut kad je Mateo Kedžo pokušao pod košem dodati Michaelu Cobbinsu, no nakon timeouta Oreškovića, Vladoviću su na 30 sekundi do kraja suđeni koraci.

Splićani su u tom trenutku bili u odličnoj situaciji, imali su loptu i vodstvo, no Tyler Wideman presjekao je pas Marčinkovića, a onda i asistirao u lijevi kut Bošnjaku, koji je na 24 sekunde do kraja tricom za 79:78 donio Cedeviti minimalnu prednost.

Jasno, gosti su potom pozvali timeout, no Marčinković je s pet metara promašio na dvije sekunde do kraja i Cedevita je odnijela važnu pobjedu.

U dresu Cedevite Bošnjak je upisao 18 poena, tri skoka i dvije asistencije, Andrija Ćorić je ubilježio 15 poena, četiri skoka i dvije asistencije, Vladović je utakmicu završio s 15 poena i dvije asistencije, Toni Perković s 10 poena, četiri skoka i četiri asistencije, a Wideman s 10 poena, pet skokova i tri ukradene lopte.

Split su predvodili Marčinković s 27 poena, šest skokova i četiri asistencije te Tomislav Gabrić s 21 poenom i osam skokova.

Cedevita – Split kompletna statistika

Izjave nakon utakmice

Dražen Orešković, trener Cedevite: “Bila je dobra igra, dobra energija i pobjeda na kraju. Isplatio se trud i rad momaka. Mogu samo reći da sam zahvalan što me slušaju i što me pokušavaju pratiti. Jednostavno, naš rad se isplatio.”

Andrija Ćorić, nisko krilo Cedevite: “To je jako bitna pobjeda za nas, pogotovo jer smo bili u konstantnom zaostatku. Mora da se ovdje pokazao karakter ekipe i napokon se vratio trud i rad koji mi ulažemo u sve ovo i drago mi je za sve ove momke.”

Vladimir Anzulović, trener Splita: “Čestitke Cedeviti na pobjedi. Što da kažem? Čini mi se da smo im poklonili utakmicu, ali treba pogledati snimku i vidjeti. Žao mi je da smo dobrih 39 minuta upropastili zadnjom minutom. Mislim da je bila dobra utakmica, prava prvenstvena i to još jednom dokazuje da je naša liga dobra.”