Krka na Mavrin pogon porazila Zadar u Krešinom domu

Sedamnaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je u Krešinom domu derbi začelja između košarkaša Zadra i slovenske Krke.

Do pobjede su pred oko svega tisuću posjetitelja jer je Zadar bio kažnjen zbog izgreda navijača na utakmici protiv Partizana stigli igrači iz Novog Mesta rezultatom 64:72.

Sedma minuta bila je u tijeku Zadar je vodio 12:9. Serijom 8:0 Krka je prešla u vodstvo 12:17 nakon prvih deset odigranih minuta.

I dalje je Krka bila dominantna, trica Đape i tri slobodna bacanja Mavre odveli su goste do rezultata 12:23 nakon dvije ninute igre u drugoj četvrtini. Prekinuli su Zadrani niz gostiju od četrnaest koševa ubačajem Vaughna. Na poluvremenu su igrači Krke vodili 26:39.

Ni treća četvrtina nije donijela ništa bolju igru Zadra te je Krka na ulasku u zadnji period bila u prednosti 44:53.

Stigao je Zadar šest minuta prije kraja do zaostatka od pet koševa (50:55). S dva realizirana bacanja Špralje došao je domaćin do rezultata 58:60 u trideset i osmoj minuti. I to je bilo to, na krilima Zadranina Mavre gosti su mirno priveli susret kraju u svoju korist.

Mario Little bio je prvi strijelac Zadra s 13 koševa dok je Dominik Mavra predvodio Krku s 18 ubačaja.

Pet kola ostalo je do kraja, Zadar koji je sada na začelju, u sljedećem gostuje kod Mega Bemaxa dok je Krka domaćin FMP-u.