Cedevita uvjerljiva u Trnskom, fenomenalni Miro Bilan

U zagrebačkom derbiju sedmog kola Lige za prvaka Cedevita je očekivano svladala Zagreb. Novopečeni Euroligaš nije dozvolio iznenađenje i već u samom startu utakmice riješio je pitanje pobjednika.

Zagreb – Cedevita 73:102 (12:28; 31:58; 49:81)

Zagreb: Šarac 5, Segarić, Halilović 13, Mileković 5, Brnas 14, Vuković 13, Sertić, Novačić 17, Blajić 4, Dojkić, Marčinković 2, Madunić.
Cedevita: Mazalin, Zubčić 13, Ramljak 7, Pešut 5, Babić 13, Delaš, Smith 8, Suton 9, Bilan 30, Baltić, Baždarić 17.

Za razliku od finala Kupa Krešimira Ćosića gdje smo vidjeli koliko-toliko zanimljiv dvoboj, danas to nije bio slučaj. Furiozno su gosti preko Mire Bilana i veterana Marina Baždarića otvorili susret. Nakon dvije minute na semaforu je svjetlilo 0:10. Miralem Halilović je potom poentirao, a Cedevita je nastavila u istom ritmu te pobjegla na velikih 2:20. Kako je vrijem odmicalo prednost je konstantno rasla pa se na veliki predah odlazi s rezultatom 31:58.

Bilo je jasno da je susret riješen, a do kraja susreta, u sada revijalnom tonu, oba su trenera imali prilike uigrati neke nove varijante. Na kraju treće četvrtine bilo je plus 32 za Vitamine, a susret je okončan rezultatom 73:102.

Najefikasniji u redovima Zagreba je bio bivši igrač Cedevite Ivan Novačić sa 17 poena. Kod pobjednika posebno je bio upečatljiv Bilan koji je bio najbolji u svim statističkim kategorijama i na najbolji način iskoristio izostanak Jusufa Nurkića. Postigao je 30 poena, uhvatio 13 skokova i podijelo 9 asistencija što mu je donijelo valorizaciju 49. Odličan susret je odigrao i Baždarić koji je ubacio 17 poena.

U sljedećem kolu Cedevita će se pokušati revanširati Zadru za poraz u prvom kolu, a Zagreb će u dvoboju koji može odlučivati o četvrtom mjestu ugostiti šibenski Jolly.