Cibona zasluženo slavila protiv mlakog Zadra

U derbiju kola Cibona je slavila protiv rivala Zadra, 82:66 pobjedom u Draženovom domu. Vodili su domaćini tijekom većeg dijela susreta, a gotovo od samog početka, i na kraju bili bolji s dvoznamenkastom prednošću.

Cibona – Zadar 82:66 (21:19, 43:31, 62:47)

Cibona: Šarić 15, Siriščević 15, Planinić 14, Jagodić-Kuridža 11, Rozić 6, Blassingame 6, Mavra 6, Kus 4, Arapović 3, Junaković 2, Gabrić, Demo.
Zadar: Lyons 14, Ivanov 13, Šutalo 8, Ramljak 8, Sobin 6, Bašić 5, Prostran 3, Dijan 3, Đugum 2, Kraljević 2, Lawrence 2, Batur.

Prvu dionicu susreta obilježila je izjednačena igra obiju momčadi. Posebno se ističu Ivan Siriščević sa strane domaćina, te Ive Ivanov sa zadarske strane. Oba igrača postigla su devet poena u prvih deset minuta, uz jako dobar vanjski šut.

Drugi dio obilježava loša napadačka igra Zadra. Igrači Rajka Vidakovića nikako ne uspijevaju probiti unutarnju liniju domaćina, a s druge strane Vukovi to iskorištavaju za nekoliko dobrih tranzicijskih igara. U reketu u nekoliko navrata posebne probleme gostima stvara Darko Planinić sa šest uzastopnih poena. Sve to dovodi do rezultata 43:31 nakon prvih 20 minuta.

Vidaković od početka nastavka ubacuje mladog Lovru Bašića u petorku, a tijekom cijelog drugog poluvremena Slaven Rimac odlučuje koristiti Martina Junakovića i Dominika Mavru, dvojac koji se izmjenjuje na razigravačkoj poziciji, dok Jerela Blassingamea ne uvodi u igru. Nažalost po zadarske navijače, ni to nije pomoglo njihovim igračima da ostvare povratak u rezultatskom smislu.

Zadarska centarska linija opet ne reagira naročito dobro i ima problema s Kuridžom te Planinićem, dok sveprisutni Dario Šarić ugrožava koš gostiju na sve načine. Igra ekipe iz Krešinog doma bila je bezidejna i pomalo umrtvljena, bez potrebitog žara kad je riječ o dvoboju s protivnikom koji je nekoliko dana prije osvojio ABA ligu. U zadnjoj četvrtini jedino je Mark Lyons pokazao potrebnu razinu preciznosti, no to nije bilo dovoljno.

Susret tako završava sa 16 koševa prednosti za Cibonu, koja je zasluženo odnijela pobjedu i pokazala da može nastaviti formu s Final Foura regionalne lige. Zadar će svakako u dvoboju s Cedevitom morati “pokazati zube” više nego li danas i pokušati napraviti sve za pobjedu te održavanje dobrog scorea i ostanak u borbi za prvu poziciju na tablici.

Kod pobjednika Šarić i Siriščević zabili su po 15 koševa, čemu je mladi Šibenčanin dodao i 15 skokova te četiri asistencije. Kod Zadra najefikasniji je bio Lyons s 14 koševa, a pratio ga je uvijek borbeni Ive Ivanov s 13. U sljedećem kolu, koje je na rasporedu u petak, Zadar dočekuje Cedevitu, dok Cibona putuje u goste sinjskom Alkaru.